Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Хрещатиком пройшла військова техніка з Харкова, яку українцям показали вперше

Фото: ГК "Укроборонпром"
Техніку виробляють, ремонтують і модернізують підприємства ДК "Укроборонпром".

Броньовані машини успішно виконують бойові завдання у зоні проведення ООС.

У військовому параді з нагоди 30-річчя Незалежності України у Києві взяли участь кілька десятків одиниць військової техніки, яку виробляють, ремонтують і модернізують підприємства Державного концерну "Укроборонпром". Ряд зразків збройної військової техніки на цьому заході було продемонстровано вперше. Частина з них були створені за участю харків'ян. Про це повідомляє пресслужба концерну.

Так, новинкою параду став багатофункціональний радіолокаційний комплекс, який створили фахівці Науково-дослідного інституту радіолокаційних систем "Квант-Радіолокація" спільно з харківським підприємством "СКТБ Корпорація "УкрІннМаш". Комплекс виявляє і класифікує надводні цілі на відстані до 500-600 кілометрів і дає цілевказівки засобам ураження. Цю техніку використовують для взаємодії з береговим протикорабельних комплексом "Нептун".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський згадав харківський танк Т-34 у своїй промові до Дня Незалежності

Вперше Хрещатиком пройшли і командно-штабні машини БТР-3КШ, які розробили у Харківському конструкторському бюро з машинобудування імені О.О. Морозова (ХКБМ). Їх виробляє Київський бронетанковий завод.

"У БТР-3КШ є автоматизована система управління боєм, завдяки якій інформація про розташування підрозділів, цілей і засобів ураження передається захищеним цифровим зв'язком. Машина БТР-4КШ призначена для забезпечення радіозв'язку і управління у тактичній ланці сухопутних військ. Варто додати, що ці броньовані машини успішно виконують бойові завдання у зоні проведення операції об'єднаних сил", — розповіли у "Укроборонпромі".

Також повідомляється, що військовий парад став прем'єрним ще для одного виду техніки, яку виробляють на ХКБМ. Це броньовані ремонтно-евакуаційні машини БРЕМ-4РМ. За допомогою такої машини можна ремонтувати, а також буксирувати пошкоджені машини з поля бою, проводити вантажопідйомні і зварювально-ріжучі роботи. Машини зручні у використанні у будь-який час доби і за різних погодних умов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Президент нагородив учителя фізики з Харкова

Раніше KHARKIV Today писав, що на парад до столиці поїхав харківський "Оплот". Разом з бойовою машиною до Києва вирушила танкова бригада. Всі повернуться до Харкова після параду. Планується, що надалі танк буде брати участь у презентаціях.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.