Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

ХОВА хоче, щоб фортифікації на Харківщині перевіряли в Інституті Бокаріуса

Фото: ХОВА.
Олег Синєгубов і Сергій Тюлєнєв підписали меморандум щодо фортифікацій.

Експерти Інституту Бокаріуса перевірять якість і вартість фортифікацій, які будують на Харківщині.

Після скандалу із будівництвом оборонних споруд у Харківській області та звинувачень чиновників у роботі з сумнівними підрядниками у Харківській обласній військовій адміністрації вирішили укласти меморандум із Національним науковим центром "Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса" для проведення експертиз щодо будівництва фортифікацій.

Спеціалісти Інституту мають призначити 200 експертиз, аби перевірити якість робіт, ціни на матеріали, відповідність їх ринковій вартості. У ХОВА декларують, що експерти будуть проводити усі ці роботи до підписання актів виконаних робіт із підрядниками, на основі яких вони отримують бюджетні кошти.  

"Маємо досить великий обсяг будівництва фортифікаційних споруд, в першу чергу мова йде про експертизу понад 200 оборонних споруд. Вдячний фахівцям наукової установи та підтримку ініціативи", - сказав очільник ХОВА Олег Синєгубов. 

Керівник Інституту Бокаріуса Сергій Тюлєнєв зазначив, що результат будуть надавати після проведення комплексних експертиз.

Нагадаємо, у травні росіяни почали контрнаступ на Харківщині. Ворог зміг прорвати лінію оборони на деяких ділянках до 10 кілометрів углиб. Як виявилося, перша і друга лінія оборони були відсутні або зведені не там і не так, як вимагала військова наука. Британська військова розвідка попереджала керівництво України про російський наступ на Харківську область, повідомила The Guardian з посиланням на власні джерела 16 травня. За даними газети, оборонні рубежі на Харківщині "були тонкі або їх зовсім не було", тому прорив на двох ділянках не вдалося швидко відбити.

Раніше Президент України Володимир Зеленський та голова ХОВА Олег Синєгубов повідомляли про те, що на Харківщині зведена "потужна" лінія оборони, за аналогією потрібно будувати в інших регіонах. Тоді не йшлося про першу, другу або третю лінію. Після початку контрнаступу у Харківській обласній військовій адміністрації повідомили, що вони відповідають виключно за третю лінію, яка проходить за 10-30 кілометрів від українсько-російського-кордону або лінії бойового зіткнення. Перша і друга — зона відповідальності Міноборони і військових, що перебували на тих позиціях. У 2023-2024 роках ХОВА, за даними Харківського антикорупційного центру, заключила "фортифікаційних" договорів на загальну суму понад 8 мільярдів гривень.

Наприкінці травня у Верховній Раді створили тимчасову слідчу комісію щодо використання коштів на облаштування фортифікацій та закупівлі дронів.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.