Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харкову потрібен притулок, а не шкуродерня: у центрі міста пройшов мітинг

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
На протест проти вбивства тварин приходили з домашніми вихованцями.

Мітинг проти масового вбивства тварин підтримали кілька десятків людей.

Вдень 1 червня біля будівлі Харківської міськради на площі Конституції, 7 вимагали припинити жорстоке знищення тварин, яким займається комунальне підприємство "Центр поводження з тваринами".

На мирну акцію взяли собак і плакати з написами: "Стерилізація замість вбивства", "Не кожна людина може бути мером, але кожен мер повинен бути людиною", "Харкову потрібен притулок, а не шкуродерня". Учасники протесту скандували: "шкуродерню — геть", "шкуродерам — ганьба".

За словами голови департаменту зоозахисту громадської організації "Громадсько-правовий захист" Олени Чорної, до Харкова звозять бездомних тварин з інших міст, кішок і собак нібито обіцяють повернути, але цього не відбувається.

"У 2020 році відправили 65 тонн трупів  на ветеринарно-санітарний завод у Куп'янську тих тварин, що були виловлені не тільки у Харкові. Тварин звозять з усієї Харківської області, східної України, це бізнес на тваринах, конвеєр смерті. Договори, які складаються з іншими головами селищних і міських рад, — на кліпсування, стерилізацію, медичну обробку та повернення. Але ніякого повернення тварин немає. Вони надходять до Харкова і знищуються, а потім йдуть на утилізацію. Директор [КП "Центр поводження з тваринами" Юлія — ​​ред .] Цибулько запевняє нас, що немає масової евтаназії, тоді де набирається ця вага? Де діваються ці тварини, які приїжджають до Харкова?", — розповіла Олена Чорна.

На мітинг прийшла харків'янка Ольга зі своїми вихованцями Доллі і Кукі. Вона нерідко бачила на вулиці машину вилову КП "Центр поводження з тваринами".

"Хочеться кричати караул на всю країну, на весь світ, тому що місто нас не чує, оскільки масово знищуються бездомні тварини і не тільки бездомні. Знищуються домашні тварини, які вискакують і залишаються без нагляду. У нас постійно на вулиці стоїть машина вилову, просто підходимо і говоримо: якщо зараз не поїдете, то викличемо поліцію. Була жінка, на очах якої відловили її песика, вона намагалася, але через вік не наздогнала машину. Жінка телефонувала, приїжджала до комунального підприємства, їй всі говорили, що собаки немає, але вона своїми очима бачила, як забрало комунальне підприємство. Так і не знайшла", — повідомила учасниця акції.

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today

На підтримку тварин, надівши шапку, що нагадує морду кішки, вийшла співробітниця приватного притулку Лейла.

"Це невеликий посил до того, що ми тварин любимо, хочемо про них піклуватися і хочемо, щоб вони були живі і здорові. У притулку, де я працюю, ми не просто рятуємо тварин, а лікуємо, обробляємо і прилаштовуємо, шукаємо хорошу, гідну родину хвостикам. Коли ще не знала про зоозахисників і волонтерів, була у комунальному підприємстві, хотіла взяти собачку — не склалося. Побачила як ставляться до собак і не захотіла, там знаходитися навіть було неприємно. Для маси людей показують красиву картинку, але коли я була одна, там працівниця по-свинськи ставилася до тварин. Стукала по клітці, звідки визирає собака, щоб вона замовкла. Якщо люди говорять, що там масово вбивають тварин, всі сумніваються у тому, що їх присипляють, то я сумніваюся, що там би витрачали гроші на такі дорогі препарати", — пояснила харків'янка.

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today

На мітингу був депутат Харківської міськради Ігор Пушкарьов, який вважає, що про харківську шкуродерню знає вся Україна. Він запевняє, у депутатського корпусу є розуміння, як потрібно вчинити з КП "Центр поводження з тваринами" найближчим часом і як діяти у подальшому.

"Перше — це звільнення з посади Юлії Цибулько [директор КП "Центр поводження з тваринами" — ред.], друге — проведення повного аудиту за останні роки. Третє — створення наглядової ради, до якої повинні входити представники зоозахисних організацій та депутатського корпусу, четверте — облік кожної тварини, яка потрапляє до комунального підприємства. П'яте — впровадження методу масової стерилізації, вакцинації та повернення тварини на місце проживання", — розповів депутат міськради.

Нагадаємо, перед протестом організатори говорили, що тільки офіційно КП "Центр поводження з тваринами" знищило  більше 150 тисяч кішок і собак за десять років.

 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.