Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харкову передадуть газопоршневу установку для виробництва тепла та електроенергії

Ілюстративне фото.
У місті планують розгорнути систему маневрових установок для децентралізації системи опалення.

Група "Нафтогаз" допоможе Харкову підготуватися до опалювального сезону.

Голова правління НАК "Нафтогаз України" Олексій Чернишов повідомив, що компанія знає про потреби Харкова і готова передати обладнання для системи маневрових установок, яку мають розгорнути до зими. Це допоможе у децентралізації системи теплопостачання міста.

"Поговорив із мером Харкова про потреби міста щодо енергопостачання. На його запит Група Нафтогаз передасть місту газопоршневу енергетичну установку, яка вироблятиме тепло- та електроенергію в умовах відсутності централізованої подачі енергоресурсів. Це – одна з маневрових установок, система яких вже розгортається в Харкові після потужних обстрілів об’єктів критичної інфраструктури", - повідомив у соцмережах Чернишов.

Установка "Deutz" була побудована у 2007 році, проте не експлуатувалася. Вона допоможе забезпечити теплом та електроенергією мешканців Харкова.

За словами Терехова, встановлення когенераційних установок та блочно-модульних котелень - це один із кроків у підготовці до наступного опалювального сезону.

Газопоршневі установки використовують для забезпечення додаткового або основного електропостачання в місцях, де подача електрики з різних причин обмежена або неможлива. В якості палива використовують зріджений або магістральний природний газ, біогаз, а також попутний газ.

Нагадаємо, після двох атак на енергетичну систему Харківщини у березні-квітні 2022 року, коли були знищені ТЕЦ та підстанції, у місті почали думати над децентралізацією системи опалення. Для цього Харків візьме мільярд гривень кредиту. Раніше Ігор Терехов повідомляв, що Харків бронює по світу обладнання для опалювального сезону, зокрема когенераційні установки (це комплекс обладнання, що працює за способом комбінованого виробництва електричної та теплової енергії)

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.