Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харкову дозволили швидко робити артезіанські свердловини

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Водою зі свердловин забезпечать лікарні та поліклініки.

Побудувати артезіанські свердловини тепер можна буде швидше.

На засіданні Кабінету міністрів України 30 травня ухвалили рішення про спрощення бюрократичних процедур стосовно будівництва артезіанських свердловин у медичних закладах Харкова та області. Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

"Це те, що ми вже зробили для південних областей. Буде діяти спрощена дозвільна процедура, а терміни виконання робіт максимально пришвидшаться. Таким чином усі лікарні забезпечимо водою", — пояснив Шмигаль.

Як зауважили у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, спрощення стосується, зокрема питань землі та документації. Будівництвом буде займатися Харківська обласна військова адміністрація.

"Відтак Харківська ОВА зможе здійснювати роботи без відведення земельної ділянки, відповідності містобудівній документації, отримання містобудівних умов, обмежень забудови земельної ділянки, отримання експертного висновку щодо проєктної документації на будівництво об'єктів, отримання права на виконання будівельних робіт. А також без використання Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва та оформлення речових прав на земельні ділянки", — розповіли у Мінреінтеграції.

Спрощений дозвіл щодо побудови артезіанських свердловин раніше надали Дніпропетровській, Херсонській, Запорізькій та Миколаївській областям.

Нагадаємо, Харківську область запропонували включити до експериментального проєкту із водозабезпечення для того, щоб вона мала воду, навіть якщо через російські обстріли будуть пошкоджені системи централізованого водопостачання.

Як писав KHARKIV Today, раніше мер Харкова Ігор Терехов казав, що у місті хочуть видобувати воду з артезіанських свердловин, щоб забезпечити водою з неї 20% мешканців. За його словами, через війну погіршився стан річок, оскільки окупанти цілеспрямовано били по об'єктах інфраструктури для збору, очищення й постачання води, зокрема, по комунальному підприємству "Харківводоканал".

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.