Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харкову дозволять видобувати воду зі свердловин

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Проєкт уже діє у чотирьох регіонах.

Якщо рішення ухвалять, то Харківщина зможе швидше отримати дозвіл на будівництво артезіанських свердловин.

Харківську область пропонують включити до експериментального проєкту із водозабезпечення, що допоможе регіону мати воду, навіть якщо через російські обстріли будуть пошкоджені системи централізованого водопостачання. Таку пропозицію обговорили на нараді з віцепрем'єр-міністром України Іриною Верещук у Харкові. Про це повідомили у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

"З цією метою Мінвідновлення розробило зміни до постанови Кабінету міністрів України №771. Пропонується включити Харківську область до експериментального проєкту із водозабезпечення, який вже діє на території Дніпропетровської, Херсонської, Запорізької та Миколаївської областей. Це рішення дозволить на час дії воєнного стану спростити дозвільні процедури та скоротити терміни реалізації проєктів із будівництва артезіанських свердловин для закладів соціальної сфери Харківщини", — пояснили у Мінреінтеграції.

Проєкт постанови передали до Міністерства юстиції України. Там його мають погодити, після цього далі відправлять до Секретаріату Кабінету міністрів України. Тільки потім проєкт буде розглядати Кабмін.

Як писав KHARKIV Today, раніше мер Харкова Ігор Терехов казав, що у місті хочуть видобувати воду з артезіанських свердловин, щоб забезпечити водою з неї 20% мешканців. За його словами, через війну погіршився стан річок, оскільки окупанти цілеспрямовано били по об'єктах інфраструктури для збору, очищення й постачання води, зокрема, по комунальному підприємству "Харківводоканал".

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.