Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харків'янина, який допомагав ухилянтам у гідрокостюмах тікати за кордон, оголосили в розшук

Фото: ДБР
Чоловік утік за кордон і створив схему для ухилянтів.

Ухилянтів проводили поза пунктами пропусків, потім вони мали переходити вбрід річку, аби дістатися Молдови.

Слідчі завершили досудове розслідування щодо схеми незаконної переправи чоловіків призовного віку до Молдови. Обвинувальний акт передали у суд. Про це повідомили у Державному бюро розслідувань України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Керівник харківського благодійного фонду допомагав ухилянтам утекти за кордон

За даними слідства, таку схему створив у лютому 2023 року харків'янин, який сам утік за кордон. Він узяв у помічники трьох знайомих з України, зокрема співробітника Держпродспоживслужби. Чоловікам призовного віку за гроші пропонували маршрут втечі. Дорога проходила за межами пунктів митного пропуску у південно-західних регіонах України. Послуга для "клієнтів" групи коштувала 5000 доларів.

"Бажаючих втекти від мобілізації учасники групи доставляли до точки перетину кордону з Молдовою, після чого вони мали вбрід переходити одну з місцевих річок. Для цього їм видавали гідрокостюми, а на молдавському боці кордону їх зустрічав організатор схеми", — розповіли у ДБР.

Викрили зловмисників у квітні цього року. Обвинувальний акт щодо трьох учасників схеми склали за ч. 2 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України, за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України. Їм загрожує до семи років ув'язнення. Організатора схеми, харків'янина, який знаходиться за кордон, оголосили у розшук.

Як писав KHARKIV Today, у квітні цьому організатору схеми заочно оголосили підозру за ч. 3 ст. 332 (організація незаконного переправлення осіб через державний кордон України, керівництво такими діями, вчинені за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів) Кримінального кодексу України. Йому загрожує до дев'яти років тюрми.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.