Харківʼянина судитимуть за ухилення від армії після евакуації
Чоловік отримав повістку, однак не прийшов до військкомату Хмельницького.
До суду скерували обвинувальний акт відносно 48-річного харків’янина. Він ухилявся від призову на військову службу. Про це повідомила пресслужба Хмельницької обласної прокуратури.
Під час розслідування встановили, що чоловік, перебуваючи на обліку як військовозобов’язаний та придатний до військової служби, отримав повістку про необхідність прибути до військкомату для відправки у військо. У визначений день, попри те, що підстав для відстрочки чи звільнення від призову не мав та був ознайомлений про кримінальну відповідальність за ухилення від призову, він не прибув для відправки для проходження служби, відтак невдовзі постане перед судом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На харківʼянина чекає суд за ігнорування повістки
За ухилення від призову на військову службу під час мобілізації санкцією ст. 336 Кримінального кодексу України передбачено позбавлення волі строком від трьох до пʼяти років.
Від початку широкомасштабного вторгнення до 30 серпня 2022 року до Єдиного державного реєстру судових рішень було внесено 66 вироків у кримінальних справах, порушених щодо осіб, які ухилялися від мобілізації.
Усі справи були порушені за статтею 336 Кримінального кодексу України “Ухилення від призову за мобілізацією”. Такі дані повідомила Українська Гельсінська спілка з прав людини.
При цьому зазначається, що усі звинувачені визнали свою провину. У зазначених справах немає вироків, які виправдовують звинувачених.
Кількість вироків за ухилення від призову по областях України наступна:
- Волинська область – 5 вироків, 1 щодо внутрішньо переміщеної особи,
- Дніпропетровська область – 7 вироків, 1 щодо внутрішньо переміщеної особи,
- Житомирська область – 1 вирок,
- Закарпатська область – 31 вирок, 9 щодо ВПО,
- Івано-Франківська область – 2 вироки, 1 щодо ВПО,
- Кіровоградська область -2 вироки,
- Львівська область – 10 вироків, 2 вироки щодо ВПО,
- Полтавська область – 1 вирок,
- Рівненська область – 1 вирок,
- Сумська область – 1 вирок,
- Харківська область – 2 вироки, обидва щодо внутрішньо переміщених осіб,
- Черкаська область – 2 вироки,
- Чернівецька область – 1 вирок.