Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харків'яни допомагали виготовляти фальшиві документи

Фото: Харківська обласна прокуратура
Жителю столиці оголосили підозру, іншим учасникам оголосять згодом.

За місяць на фальшивих документах учасники схеми заробляли близько мільйона гривень.

Слідчі оголосили підозру 53-річному киянину, який організував схему із виготовлення та продажу фальшивих документів. За даними слідства, кияни залучили до "роботи" шістьох жителів Харкова та Київщини. Удома в учасників схеми провели обшуки та знайшли печатки, штампи, обладнання для підробки документів і підроблені документи.

"У ділків можна було придбати українські та закордонні паспорти, водійські посвідчення, свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів, довідки про несудимість, посвідки на постійне проживання, довіреності тощо. Вартість виготовлення підробних документів складала від 350 до 2000 доларів США. Наприклад, стати "українцем" клієнтам вартувало 1200 доларів США", — повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

За інформацією начальника слідчого управління Головного управління Нацполіції у Харківській області Сергія Болвінова, підозрюваний багато років вивчав техніку підробки документів, фальшиві документи, які він виготовляв, було важко відрізнити від справжніх. Останню підробку чоловік продав за 400 доларів (або 15 000 гривень) покупцю, який насправді співпрацював із поліцейськими. Замовника киянин знайшов у Telegram, йому була потрібна довіреність. Готовий фальшивий документ чоловік відправив поштою.

"Цей чоловік навчився досконало підроблювати будь-які посвідчення та документи. Голографічні елементи наносив так, що вони повністю імітували справжні — знайти відмінності виявилося не так легко навіть фахівцям. В ході розслідування з'ясувалося, що до такої досконалості він йшов багато років, вивчав всі нюанси та використав ці знання для створення підробок", — розповів Болвінов.

Підозру жителю Києва склали за ч. 2 ст. 199 (виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, збут незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених голографічних захисних елементів, вчинене за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до 10 років ув'язнення та конфіскацію майна. Іншим учасникам схеми підозри планують оголосити згодом і за цією ж статтею.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.