Харків'яни знову літають. Аеропорт б'є докарантінні рекорди
За кордон з Харкова в липні 2021 року відлетіло більше пасажирів, ніж у липні 2019-го.
Польоти наяву повернулися. Харків'яни, які скучили за подорожам, штурмують аеропорт. Пасажиропотік місцевого аеропорту на 13% перевищив показники докарантінного періоду.
Відкладений попит, знижки на квитки раннього бронювання і скасування карантину з ПЛР-тестами в багатьох країнах спонукали харків'ян знайти свої закордонні паспорти і знову летіти на улюблені курорти.
Летять на курорти
У минулому липні в харківському аеропорту було багатолюдно. У порівнянні з липнем 2020 року різниця величезна: тоді через повітряні ворота відлетіли і прилетіли 52 тисячі осіб, в цьому липні в 2,7 рази більше. Примітно інше: аеропорт перевершив навіть показники 2019 року на 13%. Правда, тільки за рахунок міжнародних рейсів. Внутрішній пасажиропотік з тих пір так і не відновився. Зараз по Україні з Харкова літають на 43% пасажирів менше, ніж два роки тому.
Міжнародних рейсів в аеропорту в два рази більше, ніж внутрішніх. Усередині країни з Харкова можна перелетіти тільки в Київ і Одесу, за кордон — в 11 країн. Пасажиропотік відновився в основному за рахунок Туреччини. За даними прес-служби аеропорту, найчастіше в липні харків'яни літали в Стамбул, Анталію і Бодрум. Щодня з Харкова в турецькі міста вилітає по 7-8 рейсів. Навіть лісові пожежі не можуть зупинити харків'янина, який намірився відпочити в all Inclusive. У число популярних напрямків потрапив чорногорський Тіват. Незважаючи на те, що відпочинок у цій країні дорожче турецького, в цьому році напрямок користується популярністю у відпускників, адже для польоту в Чорногорію не потрібен ПЛР-тест або довідка про вакцинації, а на курорті можна зробити тест для повернення в Україну абсолютно безкоштовно.
Рекорди за пасажиропотіком аеропорт "Харків" б'є другий місяць поспіль. Але за підсумками перших семи місяців року вийти на докризовий рівень так і не вдалося.
"Загальний пасажиропотік семи місяців 2021 майже досяг докарантінних показників. Перельотами скористалися 553,2 тисячі осіб, тільки на 19% менше, ніж в 2019 році", — говорять в прес-службі аеропорту.
Повернути пасажирів вийшло тільки під час курортного сезону. До червня їх було набагато менше, ніж за такий же період 2019 року.
Куди полетимо восени?
За час карантинів змінилося не тільки кількість рейсів і пасажирів в аеропорту. Змінився і склад авіаперевізників. На недорогих напрямках до карантину перемагав угорський лоукостер Wizzair. Він і зараз виконує рейси на Кіпр, в польський Гданськ, німецькі Дортмунд і Берлін, але на загальний пасажиропотік ці перельоти не дуже впливають. Літній туристичний напрямок у авіакомпанії тільки одне — Ларнака (Кіпр), в число найпопулярніших рейсів воно не увійшло. Німеччина відкрила кордони для українських туристів тільки з 18 липня, а Польща і зовсім закрита — потрапити туди можна тільки з робочою візою.
Зараз в харківському аеропорту лідирує інший лоукостер — український Sky Up, який зробив ставку на рейси з Харкова в курортні міста: Стамбул, Батумі, Бургас, Ларнаки, Тіват і Тирани, Іракліон і Одесу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не тільки Туреччина. Куди харків'яни їдуть відпочивати в 2021 році?
Пляжний сезон закінчиться в наступному місяці. Чи вдасться аеропорту "Харків" зберегти позитивну динаміку і далі приростати пасажирами, буде повністю залежати від коронавірусної ситуації в світі. Уже зараз харків'яни можуть купити квитки до Відня і Будапешта на листопад, в Рим і Венецію — на жовтень. Австрія відкрилася для українців з 1 липня, Угорщина — з 7 серпня, Італія — з 31 липня, але з обмеженнями (потрібен 5-денний карантин). Лоукостер Wizzair повертає старі рейси з Харкова до країн Євросоюзу. З іншого боку, по планеті крокує мутований штам коронавируса "Дельта", в Ізраїлі і Франції повертають карантинні обмеження. Ніхто не може дати гарантію, що країни Європи знову не закрили свої кордони від сторонніх.