Харків'яни блокували "групи смерті"
Харків'яни допомогли заблокувати десяток електронних адрес "груп смерті" в Telegram.
Цим займалися Харківський національний університет внутрішніх справ, департамент кіберполіції, Управління ювенальної превенції департаменту превентивної діяльності Нацполіціі і користувачі чат-бота "СтопНаркотик" в Telegram, повідомили на сайті Харківського національного університету внутрішніх справ.
Там уточнили, в травні 2016 року в соціальних мережах почали з'являтися так звані "групи смерті", їх адміністратори в формі квестів давали завдання учасникам співтовариств. Дії могли нашкодити здоров'ю або взагалі позбавити життя.
"Наприкінці лютого 2021 року в соціальних мережах і через ЗМІ почали поширюватися повідомлення про те, що нібито на початку березня підлітки збираються масово вчинити самогубство. Через велику інформаційну увагу в соціальних мережах почали з'являтися нові "групи смерті", — розповіли в ХНУВС .
Вони спільно з поліцейськими знайшли такі групи в месенджері Telegram і попросили харків'ян поскаржитися на них.
"На початку березня 2021 року представники факультету №4 (кіберполіції) університету — розробники чат-бота "СтопНаркотик" — звернулися до користувачів чат-бота з проханням взяти участь в акції з масового спрямування скарг на "групи смерті" в месенджері Telegram, в яких поширюють інформацію про "безпечні способи" суїциду, закликають і підбурюють молодь до небезпечної поведінки, нанесення собі ушкоджень тощо", — пояснили у виші.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харківські пошуковики просять Зеленського полегшити пошук дітей
Там додали, за допомогою харків'ян в Telegram заблокували десяток електронних адрес "груп смерті". Роботу з виявлення та блокування таких груп в ХНУВС обіцяють продовжувати і надалі.