Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харків'янам збільшили розмір матеріальної допомоги в складних ситуаціях

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Рішення прийняли на сесії Харківської міськради.

До депутата Харківської міськради можна звернутися за допомогою в 5000 гривень.

У Харкові збільшили розмір одноразової адресної грошової допомоги жителям, які опинилися в складній життєвій ситуації, з 1000 гривень до 5000 гривень. Відповідне рішення ухвалили 21 квітня на сесії Харківської міськради.

Відзначимо, раніше один депутат міськради міг надати одноразову грошову допомогу за зверненням жителів у межах 5000 гривень в рік, але не більше ніж 1000 за одним зверненням.

Крім того, рішенням міськради спростили механізм отримання одноразової адресної допомоги. Раніше заявника зобов'язували подавати довідки про доходи всіх членів сім'ї, тепер — тільки про свої доходи.

Довідка про доходи подається за останні три місяці. Також, якщо допомогу просять на лікування когось із членів сім'ї, то потрібно також надати довідку про його дохід. Ті, хто отримує пенсію, подавати довідку про її розмір не повинні.

Одноразову адресну грошову допомогу нададуть до 35-х роковин аварії на Чорнобильській атомній електростанції дружинам або чоловікам померлих, у яких був статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Водночас, смерть цієї людини може бути не пов'язана з аварією на Чорнобильській АЕС.

За інформацією міськради, в першому кварталі 2020 року на матеріальну допомогу харків'янам виділяли 13 мільйонів гривень. Жителі міста на той момент направили 4,8 тисячі письмових звернень з питання надання матеріальної допомоги.

Як писав KHARKIV Today, в Харківській області оформляють субсидії по-новому.

З 1 січня 2021 року діють нові правила подання заяви на отримання субсидій. Кандидати на отримання субсидії повинні подавати заяви і документи уповноваженим органам в територіальних громадах, як і раніше. Але зараз створюють в об'єднаних територіальних громадах окремі підрозділи, які будуть приймати заяви про призначення субсидій. Всього існує три способи подачі заяви на призначення субсидії. До того ж, при призначенні субсидії тепер будуть звертати увагу на дорогі покупки.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.