Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харків'ян в Антарктиді посвятили у полярники

Руководитель экспедиции Богдан Гаврилюк. Фото: НАНЦ
Керівник експедиції, геофізик з Харкова Богдан Гаврилюк йде на заплив у костюмі пірата.

Учасники антарктичної експедиції викупалися у крижаній воді. Зокрема, посвяту пройшли троє харків'ян: геофізики Богдан Гаврилюк, Ян Бахмат і біолог Антон Пуговкін.

21 червня полярники відзначали середину зими на станції "Академік Вернадський" в Антарктиді. Негода не завадила традиційному купанню в океані. Про це повідомили в Національному антарктичному науковому центрі.

"У цьому році на головне свято полярників українській команді випала негода — на вулиці було похмуро, сильний вітер, хуртовина, станцію постійно засипало снігом, а акваторію забило кригою. Завадити головному звичаю "посвячення" у справжні полярники — купання в океані — не змогла навіть жахлива погода. Тому добре розігрівшись прибиранням снігу і дочекавшись "віконця" між хуртовинами, вся команда швидко по черзі таки пірнула у крижану воду (зараз її температура становить близько 1,5 градуса, однак через високу солоність Південного океану вода при такому "мінусі" не замерзає)", — розповіли полярники.

Деякі зимівники зробили спеціальні костюми для купання, наприклад, керівник експедиції Богдан Гаврилюк, який вже у дев'ятий раз відзначає середину зими на станції, перетворився у пірата. Чоловіки занурювалися в краватках, що теж — традиція.

Биолог из Харькова Антон Пуговкин. Фото: НАНЦ
Біолог з Харкова Антон Пуговкін. Фото: НАНЦ

"До речі, набратися сил перед "посвяченням" у крижаній воді полярникам допоміг сніданок від керівника експедиції. За ще британським звичаєм раз на рік — саме у середину зими — кожен учасник замовляє керівнику експедиції на сніданок свою улюблену страву. За допомогою інших полярників Богдану Гаврилюку вдалося виконати всі "примхи", серед яких були різні млинці, омлет тощо ", — повідомили у Національному антарктичному науковому центрі.

Через негоду у свято не склалося з вуличними змаганнями, але деякі чемпіонати всередині станції відбулися. Пощастило новачкам: першість у більярді отримав дизеліст Олександр Книжатко, у дартсі всіх обійшов геофізик з Харкова Ян Бахмат, а у міні-гольфі і підтягуванні кращим став механік Олександр Милашевський. Всі вони зимують в Антарктиді вперше. Ще не закінчився турнір з шахів, тому цілком можливо, що ця перемога дістанеться комусь із "бувалих".

Завершилося свято, як і належить, урочистою смачною вечерею. Богдан Гаврилюк вручив сертифікати "справжніх полярників", а ще нагородив переможців та активних учасників змагань.

Нагадаємо, Мідвінтер  — середина зими одне з найважливіших свят на станції "Академік Вернадський".

У 2020 році попередню експедицію українських полярників також "хрестили" в антарктичних водах. Після цього кожен новачок отримує право називатися справжнім полярником.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.