Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харків'ян просять не реагувати на фейкову розсилку росіян

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Повідомлення приходять російською мовою.

Передавати будь-кому дані про українську армію не можна.

Увечері 26 жовтня жителі Харкова та області почали масово отримувати повідомлення із пропозицією надавати інформацію боту у Telegram про Збройні сили України. За надання інформації обіцяють гроші.

Повідомлення надходять від користувача під псевдонімом — Krayina. У них пишуть наступне російською мовою: "Меняем информацию о ВСУ на $. Вся информация в telegram https://t.me/XMT_BBB_bot".

У Харківській обласній військовій адміністрації зазначили: ця інформація є фейковою, переходити за посиланням не можна у жодному разі.

"Окупанти розсилають смс із пропозицією інформувати про ЗСУ в обмін на гроші. Закликаємо в жодному разі не переходити за посиланнями, вказаними в цих смс! Також наголошуємо, що нікому не можна повідомляти про місця розташування українських воїнів або військової техніки", — звернулися до жителів Харківщини у ХОВА.

У пресслужбі СБУ говорять, що подібні розсилки – це один із методів проведення цілеспрямованих інформаційно-психологічних операцій.

"Кожна така ІПСО перебуває у полі зору СБУ. І на будь-яку з них спецслужба має відпрацьовані алгоритми реагування та нейтралізації. Громадянам рекомендуємо ігнорувати такі повідомлення і не переходити за посиланням від сумнівних контактів", - повідомляє СБУ.

з
Повідомлення, які надходять жителям Харківщини. Скрін: KHARKIV Today

Як писав KHARKIV Today, раніше російські пропагандисти поширювали фейки щодо евакуації з Куп'янського району. Вони заявляли, що нібито жителів, які евакуювалися, не забезпечують житлом, і "українська влада кидає їх напризволяще". Ця інформація є неправдивою. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.