Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харків'ян просять допомогти відновити пам'ятник УПА

Фото: соцсети
Пам'ятник встановлено у Молодіжному парку.

80 тисяч гривень підуть на обробку граніту, посилення фундаменту та встановлення монумента.

Єдиний на сході країни пам'ятник загиблим воїнам Української повстанської армії неодноразово оскверняли. Його зносили, закопували, обливали фарбою, закидали сміттям, демонтували і крали. Громадськими зусиллями частину пам'ятника відновили. Щоб повернути пам'ятнику первісний вигляд, недавно купили необхідний гранітний камінь за гроші меценатів. Про це повідомили у Фонді національно-культурних ініціатив імені Гната Хоткевича. Але грошей не закінчення робіт не вистачило.

"Однак для остаточної реконструкції, яка включає обробку граніту, посилення фундаменту та встановлення монумента, потрібні додаткові гроші. Сума, необхідна для завершення відновлення пам'ятника, становить 80 тисяч гривень. Закликаємо всіх людей доброї волі стати на захист свого історичного середовища і підтримати ініціативу реконструкції пам'ятного знака воїнам УПА у Харкові", — розповіли там.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Літак йде у небо. Як виглядатиме пам'ятник загиблим у авіакатастрофі Ан-26

За словами депутата Харківської міськради Ірини Багалій, половину від потрібної суми вже зібрали.

"Незабаром пам'ятник повернеться на своє місце. Гранітна брила вже доставлена. Для того щоб її обтесати, зміцнити фундамент і встановити, потрібно 80 тисяч гривень. 40 тисяч гривень вже зібрано завдяки меценатам. Зберемо ще 40 тисяч? На свято Покрови (14 жовтня) пам'ятник повинен бути відкритий", — написала Ірина Багалій у Facebook.

У Фонді імені Гната Хоткевича дали реквізити, за якими можна перерахувати гроші на відновлення пам'ятного знака воїнам УПА у Харкові:
UA +263808050000000026001393071 в ПАТ "Райффайзен Банк Аваль",
код ЄДРПОУ 23147740,
Фонд ім. Г. Хоткевича.
На відновлення пам'ятного знака УПА.

Або на картку "Приватбанку": 5363 5420 1500 8189 (Костянтин Черемський).

Телефони: (098) 700-80-70; (057) 762-34-53.

Нагадаємо, пам'ятний знак загиблим воїнам Української повстанської армії у Молодіжному парку в Харкові відкрили 14 жовтня 1992 до 50-річчя УПА. Монумент встановили на насипному пагорбі, що символізує традиційне місце поховань українських воїнів — курган. За задумом автора, художника Валерія Бондаря, масивний, злегка оброблений гранітний камінь, який ніби виростає з кургану, символізує нестримний рух до свободи — стихії, яка породила Українську Повстанську Армію. У центрі композиції на камені були вигравірувані фігури бійців УПА. Один з бійців у скорботі тримає на колінах свого загиблого товариша (при багаторічних актах вандалізму над пам'ятником гравірування фігури бійців були практично знищені).

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.