Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківський суддя-снайпер отримав "срібний хрест" від Залужного

Фото: pravo.ua
Олександр Мамалуй вдруге став на захист України під час повномасштабного вторгнення.

Суддя Верховного Суду України Олександр Мамалуй отримав почесний нагрудний знак "Срібний хрест" Головнокомандувача Збройних Сил України.

Офіцерську нагороду судді вручили у березні. Олександр Мамалуй у складі зведеної снайперської групи Сухопутних військ ЗСУ майже чотири місяці виконував бойові завдання під Бахмутом, повідомили у Верховному Суді.

"Раніше, в липні 2022 року, Президент України Володимир Зеленський нагородив лейтенанта Олександра Мамалуя орденом "За мужність" ІІ ступеня за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі. Також Олександр Олексійович нагороджений орденом "За мужність" III ступеня, відзнакою Міністерства оборони України "Іменна вогнепальна зброя" та нагрудним знаком "Учасник АТО", - повідомили на офіційних ресурсах ВСУ.

"Срібний хрест" - це офіцерська нагорода, призначена для тих осіб офіцерського складу, які керують діями підрозділу.

Нагадаємо, суддя став на захист України вдруге, до цього він воював у 2014-2015 роках у складі 93-ї бригади. Широкомасштабний наступ Мамалуй зустрів у Києві і першого ж дня, 24 лютого, став на захист столиці. Після того, як окупантів відігнали від Києва, він перейшов до снайперського підрозділу Збройних сил України. 

"Як і всі у нашій країні, я сподівався, що такого (широкомасштабного наступу) не буде, але вже наприкінці осені я бачив, що відбувається зі скупченням військ Росії на кордоні. Не знав, де застане новий етап війни: у Харкові чи Києві — останні чотири роки я жив на два міста (п'ять днів — у Києві, два дні — у Харкові з сім'єю). Тому я зібрав два комплекти спорядження у кожному місті. Напевно, потрібно було більше готувати план евакуації сім'ї", — розповідав суддя.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.