Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківський парк шукає козуль, які повтікали через обстріли

Тварин бачили на Харківському шосе.

Днями на Харківському шосе побачили чотирьох козуль.

Ймовірно, це ті козулі, які втекли через обстріли з Фельдман Екопарку ще навесні. Мешканців Харкова просять не намагатися упіймати тварин, мисливців закликають не стріляти в них. Слід повідомити про місце знаходження козуль до Екопарку.

"Не сумніваюся, що це наші тварини, які навесні розбіглися з Екопарку навколишніми лісами, рятуючись від обстрілів. Ці козулі звикли до людей і не бояться їх, тож легко можуть стати жертвою мисливців чи, наприклад, потрапити під автомобіль. Я прошу всіх проявити людяність, мисливців – у жодному разі не стріляти в наших козуль і бути з ними максимально акуратними. Якщо вони підійдуть до вас, не потрібно намагатися самостійно їх упіймати, повідомте, будь ласка, про їхнє місце знаходження", — написав у своєму Facebook власник Екопарку Олександр Фельдман.

Наразі неможливо підрахувати, скільки тварин втекло з Екопарку від початку війни. Частина з них загинула від розриву серця, коли були обстріли. Як розповів KHARKIV Today директор Екопарку Віталій Ільченко, втекло приблизно 15 козуль.

"Важко сказати, скільки втекли, оскільки з кожним обстрілом копитні — козулі, олені, багато інших —  яких не встигли вивезти, особливо у перші дні, розбіглися по лісах. Із козуль близько 15 розбіглося", — сказав Віталій Ільченко.

Співробітники Екопарку розкидають корм, щоб показати тваринам дорогу додому. Тварини почали повертатися. Близько трьох тижнів тому прийшли буйволи. Вони розбіглися під час евакуації у травні, коли російські окупанти відкрили вогонь. У той день загинув підліток. Буйволи повернулися до Екопарку з потомством.

"Корму стало менше у лісі. Тварини згадують, де їм було добре, де їх годували, знаходять наш хліб і приходять у парк. Ми робимо все для того, щоб обладнати їм вольєри, щоб вони повернулися у вольєри, й ми могли доглядати їх, — розповів Віталій Ільченко. — Це ті буйволи, які втекли, коли був обстріл, тоді 15-річний хлопець загинув. Вони повернулися з малюками. Буйволів намагалися вивезти, й почався обстріл. Тоді вони втекли. Зараз тільки повернулися. Вони на волі привели двох малюків. Дорослих прийшло три".

Повідомляти про козуль можна у Facebook Екопарку за посиланням

Як писав KHARKIV Today, Олександр Фельдман планує відновити екопарк, який практично знищили російські окупанти. Будівельні роботи почнуться навесні.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.