Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківських підприємців закликають повернутись до роботи

Иллюстративное фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today 
Мер Харкова звернувся до представників малого бізнесу.

Держава спростила правила ведення бізнесу під час війни.

Харківський міський голова Ігор Терехов закликав підприємців повернутись до роботи у Харкові. Це потрібно зараз для відновлення економіки у місті та в Україні. Відповідне відеозвернення опубліковане в офіційному Telegram-каналі Ігоря Терехова.

"Я звертаюся до харківського бізнесу. Місту і країні треба перезапустити економіку. Президент і уряд останніми тижнями значно спростили правила ведення бізнесу, суттєво знизили податкові ставки. Прошу харківських підприємців — поступово повертайтеся до роботи. Так, зараз з багатьох причин неможливо зробити це у повному обсязі, але в скороченому це можна зробити. Виходьте, працюйте, заробляйте, піднімайте економіку. Цього чекає від вас Харків, цього чекає від вас Україна!", — сказав Терехов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як харків'янам в евакуації отримати статус безробітного

Нагадаємо, 15 березня Верховна Рада ухвалила закон №7137-д, який передбачає 40 нововведень для бізнесу під час воєнного стану. Закон дозволяє компаніям з оборотом до 10 мільярдів гривень перейти на спрощену систему оподаткування, як на третій групі ФОП. Замість ПДВ (20%) та податку на прибуток (18%) вони сплачуватимуть 2% з обороту.

Фізособи-підприємці 1-ї та 2-ї груп сплачуватимуть єдиний податок на добровільній основі, ФОП не сплачуватимуть єдиного соціального внеску за своїх мобілізованих співробітників (це зробить держава). Санкції за порушення закону про реєстраторів розрахункових операцій не застосовуватимуться до завершення воєнного стану.

Також до кінця цього року звільняються від сплати за землю платники, на територіях яких точаться бойові дії. Податок на додану вартість за товари, які були знищені під час війни або передані на потреби оборони, не сплачуватиметься. В Україні скасували акциз на пальне, ставку ПДВ щодо цих позицій зменшили з 20% на 7%.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.