Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківську область розміновують 20 розрахунків саперів

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Найближчим часом область отримає додаткову спецтехніку для розмінування.

У першу чергу обстежують енергомережі та розміновують критичну інфраструктуру.

Наразі до розмінування Харківської області залучені 20 розрахунків саперів, це — понад 100 фахівців. Про це повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації з посиланням на начальника Головного управління Держслужби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області Олександра Волобуєва.

"Згодом вони також отримають спеціальні машини, які допоможуть у розмінуванні", — розповіли у ХОВА.

Питання розмінування Харківщини обговорювали на нараді з віцепрем'єр-міністром України Іриною Верещук під час її візиту в Харків 21 березня. Верещук зазначила, що у першу чергу гуманітарного розмінування потребують деокуповані території. За результатами наради мають розробити детальний графік поетапного розмінування звільнених від окупантів територій. За інформацією ХОВА, зараз у пріоритеті — обстеження енергетичних мереж.

"Для нас задача номер один – розмінування нашої критичної інфраструктури, ліній електропередач для того, щоб ми відновили електропостачання на деокупованих територіях", — розповів голова ХОВА Олег Синєгубов.

Як писав KHARKIV Today, понад 570 000 гектарів сільськогосподарських земель у Харківській області досі потенційно заміновані. Наразі ліквідовано майже 52 000 вибухонебезпечних предметів, обстежено 800 кілометрів ліній електропередач. Ще потрібно перевірити близько 8000 кілометрів.

Харківщина входить до дев'яти регіонів України, які потребують гуманітарного розмінування. У той же час область не увійшла до переліку пріоритетних для розмінування сільськогосподарських земель. Такими названі Черкаська та Миколаївська області.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.