Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківську адміністрацію зобов'язали відремонтувати пам'ятку архітектури в Чугуєві

Фото: Харківська обласна прокуратура
Чугуївське військове училище побудоване у 1831 році.

Пам'ятка архітектури, у якій Ілля Рєпін брав уроки малювання, знаходиться в аварійному стані.

Харківський окружний адміністративний суд ухвалив рішення зобов'язати Харківську обласну державну адміністрацію укласти охоронні договори на пам'ятку архітектури національного значення — Чугуївське військове училище та привести її у належний стан. 

Як розповіли в прокуратурі,  пам'ятка перебуває у власності держави. Однак зараз будівля знаходиться в аварійному стані. Якщо не провести відповідні роботи, то вона зруйнується.

"Військове училище має багату історію. За часів школи військових топографів майбутній всесвітньо відомий художник Ілля Рєпін брав у ній свої перші уроки малювання. Більше ніж півсторіччя у будівлі містилося Чугуївське юнацьке піхотне училище, а згодом — військове училище. Наразі будівля знаходиться в критичному аварійному стані. Зволікання з боку держави щодо її збереження може призвести до незворотних наслідків, у тому числі повного руйнування пам'ятки", — зазначили в прокуратурі.

Тому прокурори звернулися до суду, який позов задовольнив. Тепер триває строк на апеляційне оскарження.

Пам'ятка архітектури побудована у 1831 році у стилі класицизму. Із 1865 року тут знаходилось Чугуївське піхотне юнкерське училище. У 1918 році навчальний заклад розформували.

Перший обвал будівлі Військового училища в Чугуєві стався у серпні 2019 року, другий — у листопаді 2021-го. Наскрізний отвір у несучій конструкції стіни щоразу збільшувався.

"Територія довкола обвалу будівлі Штабів військових поселень становить небезпеку для пішоходів та автомобілістів", — казали тоді у Чугуївській міськраді.

У будівлі Штабу військових поселень обвалилася частина зовнішньої стіни східного корпусу. Головний архітектор Харківської області, директор департаменту містобудування та архітектури Харківської обласної державної адміністрації Антон Коротовських заявив, що виконанню протиаварійних робіт і реконструкції за кошти з обласного бюджету заважає державна форма власності пам'ятки архітектури. Тоді приміщення передавали з державної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Харківської області.

уч
уч
Фото: Чугуївська міськрада
уч
Фото: Чугуївська міськрада

Як писав KHARKIV Today, суд зобов'язав відремонтувати дві пам'ятки архітектури в Харкові —  по вулиці Каразіна та Маршала Бажанова. Одна з них, що знаходиться на перетині вулиць Каразіна та Мироносицької, — це Будинок чаю.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.