Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківського нардепа, який поїхав у Францію під час війни, хочуть позбавити мандату

Ігор Абрамович (ліворуч). Фото: УП
Нардеп Мар'яна Безугла звернулася з таким проханням до Верховної Ради після розслідування.

Харківський нардеп Ігор Абрамович (депутатська група "Відновлення України", колишній член фракції "ОПЗЖ") не брав участі у засіданнях Верховної Ради. Він, як і Вадим Столар та Григорій Суркіс, виїхав із України перед війною.

Народний депутат від партії "Слуга народу" Мар’яна Безугла подала до Верховної Ради України звернення щодо дострокового позбавлення повноважень народних депутатів Вадима Столара, Ігоря Абрамовича та Григорія Суркіса. Відповідний документ Мар'яна Безугла опублікувала на своїй сторінці у Facebook.

"Враховуючи постійне проживання за межами України народних депутатів України Столара Вадима Михайловича, Абрамовича Ігоря Олександровича та Суркіса Григорія Михайловича пропоную у відповідності до положень статей 4, 5 Закону України "Про статус народного депутата України" та статті 222 Закону України "Про регламент Верховної Ради України" підготувати відповідне питання про дострокове припинення повноважень народних депутатів України Столара Вадима Михайловича, Абрамовича Ігоря Олександровича та Суркіса Григорія Михайловича", — сказано у зверненні.

Крім того, Мар'яна Безугла просить на найближчому засіданні провести всебічну та неупереджену перевірку з дотримання законів України цими депутатами, враховуючи, що вони постійно проживають за кордоном під час війни в Україні та тривалий час не відвідують засідання парламенту, значить, не виконують обов'язки народного депутата.

"Не зрозуміло, яким саме чином вони служать суспільним інтересам українського народу, в чому полягає їх вірність Україні, як саме за межами України боронять її суверенітет і незалежність, які права українців захищають у статусі народного депутата України, постійно перебуваючи за кордоном, та до цих пір отримуючи заробітню плату за рахунок коштів платників податків України", — сказано у зверненні.

Безугла запросила всіх нардепів до підписання цього звернення. Кінцевий термін — 23:00 18 серпня.

док
Документ: Мар'яна Безугла
док
Документ: Мар'яна Безугла

Зазначимо, 17 серпня після публікації розслідування про нардепів та олігархів, які відпочивають у Франції під час війни в Україні, Державне бюро розслідувань розпочало розслідування за цим фактом.

"У межах розслідування кримінального провадження будуть досліджені обставини перетину державного кордону України фігурантами даного розслідування та роль і місце в цьому процесі посадових осіб правоохоронних органів", — пояснили у Держбюро розслідувань.

Нагадаємо, 17 серпня видання "Українська правда" оприлюднило розслідування про українських олігархів та нардепів, що відпочивають у Монако, Монте-Карло та Ніцці, коли в Україні триває війна. Серед них — Столар, Абрамович, Суркіс, дружна Ярославського Марина.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.