Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківський вокзал піде з молотка влітку

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Передача приміщень харківського вокзалу пройде на четвертому етапі.

В Україні планують передати в оренду комерційні площі 24 вокзалів, процес пройде у п'ять етапів.

Приміщення харківського вокзалу передадуть в оренду на четвертому етапі, який запланований на кінець серпня. Про це повідомили у компанії "Укрзалізниця".

Перший етап пройде у червні. В оренду віддадуть 8,4 тисячі квадратних метра на вокзалах Козятин (Вінницька область), Запоріжжя-1, Дніпро-Головний, Хмельницький та Суми.

Другий етап відбудеться у липні. Він передбачає передачу 10,2 тисячі квадратних метра площі на вокзалах Біла Церква, Полтава, Тернопіль, Рівне, Фастів, Вінниця, ім. Тараса Шевченка (Черкаська область), Чоп (Закарпатська область), Чернівці та Коломия (Івано-Франківська область).

На третьому етапі, який проведуть на початку серпня, в оренду віддадуть 12,3 тисячі квадратних метра приміщень вокзалів у Івано-Франківську, Одесі-Головній, Миколаєві та Львові.

Четвертий етап передбачає здачу в оренду 10,7 тисячі квадратних метра вокзалів. Етап запланований на кінець серпня. Крім харківського вокзалу, орендарям віддадуть вокзали: Жмеринка (Вінницька область), Херсон, Київ-Пасажирський. Останній етап почнеться у серпні, планують передати в оренду площі на інших 84 вокзалах.

В "Укрзалізниці" сподіваються отримувати від здачі в оренду зазначених площ на 24 вокзалах 8,4 мільйона гривень у місяць або 100 мільйонів гривень у рік.

Передача в оренду буде проходити через систему Prozorro.Продажі. Далі в "Укрзалізниці" планують запустити процес концесії, який може тривати від року до трьох років. Компанія хоче отримати сучасні вокзали з фуд-кортами, кафе, фірмовими магазинами і дитячими зонами.

"Що ми бачимо на виході? Громадяни та гості нашої країни, прибувши на вокзал, можуть смачно поїсти на фуд-кортах відомих брендів, випити ароматні напої у кафе, придбати сувеніри, відвідати фірмові магазини великих мереж і виробників, скористатися послугами банків, порадувати близьких свіжими квітами з магазинів, а маленькі пасажири — весело провести час у зонах для дітей", — розповів виконувач обов'язків голови правління "Укрзалізниці" Іван Юрик.

Як писав KHARKIV Today, у січні 2021 року на той момент міністр інфраструктури Владислав Криклій повідомляв, що до концесії готують шість вокзалів України. Концесійні конкурси проведуть у цьому році. Першими планують передати в управління приватникам київський і вінницький вокзали, потім — миколаївський, дніпропетровський, харківський і чопський.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.