Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківський самбіст хоче очолити Бюро економічної безпеки

Юрий Диденко. Скрин: Видео
Для новоствореного Бюро економічної безпеки шукають директора.

Бюро економічної безпеки створили для розслідування кримінальних порушень в економіці. Очолити новий правоохоронний орган хоче Юрій Діденко — колишній начальник слідчого управління фінансових розслідувань Державної фіскальної служби в Харківській області.

Вночі 5 липня Юрій Діденко подав декларацію кандидата на посаду директора Бюро економічної безпеки. У документі він вказав, що керує відокремленим підрозділом "Харківська обласна федерація самбо Національної федерації самбо України". Декларація опублікована на сайті Нацагентства з питань протидії корупції.

Фінансовий звіт охоплює 2020 рік. Згідно з документом, у Юрія Діденка є будинок площею понад 67 квадратних метрів і 25 соток землі у Чернігівській області, він має право користуватися чужою квартирою у Київській області і орендує квартиру в Харкові. Батько кандидата на посаду володіє будинком площею 49 квадратних метрів у Київській області і двома ділянками землі загальною площею більше 10 соток у різних районах Київської області. Також останній будує дачу в Київській області площею 200 квадратних метрів.

У Юрія Діденка є Chevrolet Captiva 2013 року випуску і буксирувальний вітрильний човен Etap 22, його дружина їздить на Suzuki Grand Vitara 2006 року випуску, а батько — на Peugeot Boxer 2008 року випуску.

У 2020 році кандидат на посаду директора Бюро економічної безпеки заробив більше 228 тисяч гривень у Державній фіскальній службі в Харківській області, по 50 тисяч гривень йому подарували батько і мати. Дружина Юрія Діденка заробила більше 30 тисяч гривень у Національному педуніверситеті ім. М.П. Драгоманова. Батько колишнього фіскала отримав більше 148 тисяч гривень зарплати в автобусному парку №5 (Київ) і 54 тисячі гривень пенсії, мати заробила більше 200 тисяч гривень у відділі освіти Києво-Святошинської райдержадміністрації та 54 тисячі гривень пенсії.

Заощаджень готівкою і на банківських рахунках своїх або членів сім'ї Юрій Діденко не декларує.

У червні 2020 року в декларації перед звільненням з ДФС у Харківській області кандидат на посаду директора Бюро економічної безпеки вказував, що працював начальником слідчого управління фінансових розслідувань.

Нагадаємо, Бюро економічної безпеки отримає відповідні повноваження економічних підрозділів Нацполіції, Служби безпеки України та податкової міліції. Бюро займатиметься розслідуванням усіх злочинів у сфері публічних фінансів — економічних, фінансових і податкових. За планом, орган стане аналітичним і буде виявляти системні злочини, працюючи з базами даних, не проводячи оперативно-розшукові заходи чи обшуки в офісах бізнесів.

З 16 червня комісія з проведення конкурсу на зайняття посади директора Бюро економічної безпеки оголосила відбір кандидатур, він відкритий до 7 липня. Новий орган має запрацювати 25 вересня, наступного дня після цього ДФС припинить своє існування.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.