Харківській області загрожує навала сарани
Через активне розмноження та міграцію стадних видів саранових у південних областях України у Держпродспоживслужбі попереджають про високу імовірність їхнього проникнення на територію Харківської області.
Сарана уже дісталася Дніпропетровської області, у нашому регіоні зафіксували поодинокі випадки активності нестадних видів, а погодні умови липня сприяють зростанню їхньої чисельності.
"Ці шкідники становлять серйозну небезпеку для врожаю через свою високу плодючість, ненажерливість та здатність долати значні відстані. Дорослі особини сарани можуть мігрувати на десятки й навіть сотні кілометрів на добу, а за сприятливих погодних умов – до 200 км і більше. Це означає, що за лічені дні або тижні саранові можуть досягти нашого регіону та завдати значної шкоди посівам. У Харківській області на даний момент спостерігається живлення личинок та дорослих окрилених комах нестадних видів лише у місцях їх резервації (неорні землі, балки, толоки) за чисельності нижче економічного порогу шкодочинності. Заселення сільськогосподарських посівів поки не виявлено", - повідомили у ГУ Держпродспоживслужби області.
Спеціалісти відомства просять повідомляти про скупчення стадних видів саранових до Управління фітосанітарної безпеки та контролю в рослинництві за телефонами (057) 725-19-07 або (057) 725-19-08.
Чим небезпечна сарана
Сарана не становить прямої загрози для людини як хижак чи переносник хвороб в Україні. Основна небезпека полягає в її здатності нищити посіви, що може призвести до економічних втрат і продовольчих проблем, а також у можливих алергічних реакціях та негативних наслідках використання пестицидів для боротьби з нею.