Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківській області дали 183 мільйони гривень на дороги

Освоїти ці кошти планують до 1 вересня.

Додаткові кошти спрямують на ремонт доріг до об'єктів соціальної інфраструктури.

Харківській області додатково виділили 183 мільйони гривень на ремонт доріг за програмою "Велике будівництво", що ведуть до приймальних відділень і амбулаторій. Про це повідомив директор державного підприємства "Дороги Харківщини" Ігор Турченко.

"Харківська область отримала додаткове фінансування у розмірі 183 мільйонів гривень. Ці кошти затверджені головним розпорядником — "Укравтодором". В першу чергу кошти підуть на ремонт доріг до об'єктів соціальної інфраструктури — приймальних відділень і амбулаторій", — сказав Турченко.

Зокрема, це дороги у селі Павлівка, Студенок, Суха Кам'янка (Вовчанський район), Балаклея, Лозова, Валки і Богодухів. За словами Турченка, тендерні процедури по цих дорогах знаходяться на завершальному етапі. Роботи розпочнуть  протягом трьох-чотирьох тижнів, завершити планують до 1 вересня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Київській трасі укладають асфальт

Директор ДП "Дороги Харківщини" запевняє: Харківська область лідирує з освоєння коштів на ремонті доріг і готова отримувати додаткові — від інших областей, які відстають.

"Знаємо, що області не виконують фінансування, відстають. Ми готові будемо виконати, і їхні кошти освоїти, виконати у той термін. Вже додатково 183 дали. Всіх карт розкривати не будемо. На даний момент Харківська область є лідером з виконання бюджету і програми, і в кілометражі, і у введенні в експлуатацію. Ми розраховуємо на підтримку. Якщо така буде, обов'язково виконаємо всі поставлені завдання", м пояснив Турченко.

Всього за два роки за програмою "Велике будівництво" відремонтували 31 об'єкт або 257 кілометрів покриття на суму 2,5 мільярда гривень. У цьому році, за словами Турченка, акцент зроблений на ремонті чотирьох мостів: на дорогах: Дергачі — Дворічний Кут, Золочів — Козача Лопань, Київ — Харків — Довжанський і через дорогу Куп'янськ — Кругляківка.

З доріг місцевого значення за президентською програмою відремонтують 14. На чотирьох з них вже повністю завершили ремонт: Дергачі — П'ятихатки, Богодухів — Валки м Нова Водолага, Зміїв м Таранівка і Нова Іванівка — Орілька на Чернявщину.

На інших дорогах роботи тривають. Це траси: Харків — Липці — Борисівка, під'їзд до населеного пункту Березівка, під'їзд до населеного пункту Елітне, Сковородинівка — Гуринівка — Ольшанське, Вовчанськ — Землянки і Богодухів — Павлівка — Гути. Обсяг виконання робіт складає 50-90%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки асфальту уклали на Об'їзній

"На всіх цих дорогах ведеться активна фаза ремонту. Всі підрядники на всіх об'єктах йдуть з випередженням графіка. Щодо якості ремонту автомобільних доріг і мостів. Держпідприємство працює з "Дор'якість" і Харківським національним автомобільно-дорожнім університетом. На всіх об'єктах залучаємо експертів цих підприємств", — сказав Турченко.

Директор ДП "Дороги Харківщини" Ігор Турченко розповів про ремонт дороги у селі Елітне. За його словами, дорога перебувала в аварійному стані. На сьогодні замінили основу з додаванням цементу та щебенево-піщаної суміші, повністю облаштували нижній шар покриття. Зараз шляховики зміцнюють узбіччя і асфальтують з'їзди. За три-чотири дні планують облаштувати верхній шар покриття, протягом двох тижнів — повністю завершити ремонт. Жителям обіцяють після ремонту дорогу європейської якості.

"Ця дорога з'єднує шість населених пунктів у Харківській області. Тобто, жителі цих шести пунктів будуть користуватися дійсно європейською автомобільною дорогою", — підсумував Турченко.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.