Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

На відбудові мосту в Ізюмі переплатили майже мільйон доларів

Фото: "Наші гроші"
Гроші отримала тернопільська фірма.

Тільки за бетон переплатили 32 мільйони гривень, з`ясували "Наші гроші".

Під час бойових дій в Ізюмі підірвали автомобільний міст на кілометрі 626+260 траси М-03 сполученням Київ — Харків — Довжанський, який проходить через річку Сіверський Донець. Після деокупації дорожники побудували тимчасову переправу біля цього мосту, у листопаді 2022 року вона вже була відкрита. У грудні того ж року Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Харківській області замовила у фірми "Техно-Буд-Центр" реконструкцію цього мосту за 656 мільйонів гривень. Однак на сайті публічних закупівель ProZorro кошторис опублікований не був. Згодом документ завантажили. Ціни на матеріали для відбудови мосту виявилися удвічі вищими за ринкові, пишуть "Наші гроші".

Так, у липні завантажили додаткову угоду. Вона стосувалася зниження вартості послуги з 656 до 636 мільйонів гривень. До липневої угоди додавалися ціни на будівельні матеріали. Аванс фірмі, 125 мільйонів гривен, заплатили у серпні.

"Ринкова вартість перевезення одного куба на найдальшу відстань 48 км складає 400–701 грн. Відтак навіть з урахуванням доставки та зимових добавок ціни бетону завищені вдвічі. Орієнтовна переплата лише по цих позиціях склала понад 32 млн грн. На таку суму можна купити триповерховий будинок у центрі Києва", — зазначили у "Наших грошах".

Фірма "Техно-Буд-Центр" зареєстрована у Тернополі. Директором фірми є Петро Тесельський, засновники — Юрій Ханін та Андрій Ярема. Їм також належать підприємства: "Партнер-Авто-Пром", "Спецавтоінвест", "Бобулинські піски", "Дорожня компанія "Будлідер", "Преміум Клаб Компані".

Окрім цього, до 2011 року Ярема був указаний одним із співзасновників тютюнового монополіста "Тедіс Україна". Із 2016 року "Техно-Буд-Центру" віддали підрядів на 33 мільярди державних коштів. Найбільше грошей надійшло від Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Тернопільській області. Також "Техно-Буд-Центр" стала однією з десяти фірм, яким віддавали найбільше грошей за президентською програмою "Велике будівництво" протягом 2020 і 2021 років.

Як писав KHARKIV Today, в Ізюмі відремонтують готель за 25 мільйонів гривень. У серпні комунальне підприємство "Благоустрій міста Ізюма" підписало договір із товариством з обмеженою відповідальністю "Слобожанська будівельна компанія "Саргон" щодо послуги з капремонту будівлі готелю "Крем'янець" по вулиці Покровській, 32, в Ізюмі.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.