Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

05 березня, 2021 - 15:26

Харківський метрополітен не хоче бути заставою за кредитом парку Горького

Справу розглядатиме київський суд.

Харківський метрополітен заявив, що в 2018 році, коли парк Горького продовжував договір з "Промінвестбанком", він вже не виступав поручителем, оскільки його фінансове становище змінилося.

Комунальне підприємство "Харківський метрополітен" подало позов до Акціонерного комерційного промислово-інвестиційного банку про припинення договору поруки за кредитом парку Горького, який становить 272,1 мільйона гривень. Розглядати позов будуть в Києві, — повідомили в Харківському антикорупційному центрі   з посиланням на відповідне рішення суду від 2 березня.

Представники Харківського метрополітену звернулися з позовом до Господарського суду Харківської області. У  рішенні суду зазначено, що договір про відкриття мультивалютної кредитної лінії між "Промінвестбанком" і парком Горького був укладений 17 листопада 2011 року. Тоді ж метрополітен виступив поручителем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новому меру Харкова доведеться платити за боргами Кернеса, — політолог

За рішенням сесії Харківської міської ради договір продовжували 25 лютого 2015 року (на два роки, до 17 червня 2011 року) і 20 червня 2018 року (до 17 червня 2020 року), водночас договору про поручительство не продовжили.

"Між КП "Харківський метрополітен" і ПАТ "Промінвестбанк" в 2018 році не було укладено додаткової угоди про договір поруки щодо продовження забезпечення змінених зобов'язань за кредитним договором від 17.06.2011 до 17.06.2020 через те, що фінансове становище КП "Харківський метрополітен" змінилося, і він не міг поручитися за боржника", — сказано в рішенні суду.

Тому виконання зобов'язань за кредитним договором відстрочили, поручитель не надав своєї згоди.

"Вимогу до поручителя кредитор пред'явив 10.09.2020, тобто понад три роки після завершення дій поручительства", — пояснив позивач.

У метрополітені вважають, що на момент укладення договору про внесення змін і доповнень від 3 липня 2018 року до кредитного договору відносини поручительства вже припинилися, а значить, закінчився термін для пред'явлення вимог до поручителя.

Отже, позивач вимагає визнати договір поруки від 17 червня 2011 року та солідарні зобов'язання Харківського метрополітену і парку Горького припиненими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Збитковий парк Горького витратить 2,6 мільйона гривень на ремонт паркану

Господарський суд Харківської області вирішив, що матеріали справи потрібно направити до Господарського суду Києва, оскільки відповідач зареєстрований в Києві ("Промінвестбанк"). Рішення суду вступило в силу 2 березня. З цього моменту у відповідача є десять днів на подачу апеляційної скарги.

Як писав KHARKIV Today, 10 вересня 2020 року "Промінвестбанк" подав до Господарського суду Харківської області позов щодо Центрального парку культури і відпочинку ім. М. Горького і Харківського метрополітену про стягнення з них заборгованості за кредитним договором про відкриття мультивалютної невідновлювальної кредитної лінії від 2011 року в розмірі 6 560 797,62 євро і 52 768 160,49 гривні. Кредит планували виплатити за чотири роки.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.