Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківський лікар розповів, як берегтися від коронавірусу штаму "Дельта"

Харківський лікар дав поради щодо профілактики мутованого штаму коронавірусу.

При штамі "Дельта" пацієнти скаржаться на головний біль, біль у горлі, животі, нежить. Імовірність протікання хвороби у важкій формі — удвічі вища при "Дельті", ніж при штамі уханьського походження.

Щоб не заразитися новим штамом коронавірусу "Дельта", потрібно провітрювати приміщення, спілкуватися на свіжому повітрі і вакцинуватися. Подорожей до країн з широким розповсюдженням "Дельти" краще уникнути. Про це заявив харківський лікар Євген Комаровський на своєму YouTube-каналі.

"Хочете себе уберегти, не треба подорожувати туди, де є багато "Дельти". Обов'язково вакцинуйтеся. І, будь ласка, спілкуйтеся максимально на свіжому повітрі. Обмежте своє перебування у замкнутому просторі — там, де немає вентиляційної системи. І ще раз прошу: якщо ви живете у країні, де у вас немає "Дельти" або її мало на сьогодні, наприклад, Україна. То ви повинні розуміти: в умовах сучасного світу, подорожей і відкритих кордонів — це тимчасове явище. Скоро буде. Вентилюйте, провітрюйте, зустрічайтеся на свіжому повітрі, вакцинуйтеся. Все. Робіть правильні висновки", — сказав Комаровський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В'їзд з Росії до Харківської області: тестування на "нейтралці" і порожня обсервація

За словами Комаровського, "Дельта" відрізняється високою контагенозністю (у 5-20 разів заразніший вихідного, уханьського штаму). Якщо для того, щоб захворіти на коронавірус, що виник в Ухані, досить було вдихнути тисячі вірусів, то для "Дельти" це — 100 вірусів. При "Дельті" у пацієнтів спостерігається головний біль, виражений біль у горлі, виражений нежить, біль у животі, іноді діарея. Є висока ймовірність потрапляння до реанімації (у два рази вища, ніж при зараженні на уханьський коронавірус).

Лікар Комаровський стверджує, що від штаму коронавірусу "Дельта" сьогодні захищають вакцини AstraZeneca і Johnson & Johnson. Щеплення такими вакцинами не гарантуватиме повний захист від нового штаму, але важку форму (потрапляння о реанімації) здатне запобігти. Харківський лікар радить, крім вакцинації, пам'ятати про маски.

"Важка форма вкрай малоймовірна. Тобто, вакцини тут працюють. Те, як ми захищалися ... А як ми можемо захищатися? Ми можемо захищатися фактично двома способами: маски, особливо там, де замкнутий простір і купа людей. Це залишається вкрай актуальним. І друге — вентиляція, провітрювання приміщень, спілкування виключно на свіжому повітрі. Причому це для "Дельта-варіанту" просто основа всього, що тільки може бути", — підкреслив Комаровський.

Як писав KHARKIV Today, до країн зі стрімким поширенням штаму коронавірусу "Дельта" відносяться Індія, Великобританія, Північна Ірландія, Росія і Португалія. Учені з Національної академії наук України заявили, що нова хвиля коронавірусу може початися зі Сходу України через велику міграцію з Росії, станеться це, ймовірно, раніше осені.

23 червня в Україні підтвердили  "Дельту" у матері і дитини, які повернулися з Росії. З 2 липня мандрівників, які прямують до України з території Росії, зобов'язали проходити експрес-тест. До того ж, у Харківській області визначили місця обсервації для тих, хто приїжджає з країн з "Дельтою".

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.