Харківський лікар розповів, як берегтися від коронавірусу штаму "Дельта"
При штамі "Дельта" пацієнти скаржаться на головний біль, біль у горлі, животі, нежить. Імовірність протікання хвороби у важкій формі — удвічі вища при "Дельті", ніж при штамі уханьського походження.
Щоб не заразитися новим штамом коронавірусу "Дельта", потрібно провітрювати приміщення, спілкуватися на свіжому повітрі і вакцинуватися. Подорожей до країн з широким розповсюдженням "Дельти" краще уникнути. Про це заявив харківський лікар Євген Комаровський на своєму YouTube-каналі.
"Хочете себе уберегти, не треба подорожувати туди, де є багато "Дельти". Обов'язково вакцинуйтеся. І, будь ласка, спілкуйтеся максимально на свіжому повітрі. Обмежте своє перебування у замкнутому просторі — там, де немає вентиляційної системи. І ще раз прошу: якщо ви живете у країні, де у вас немає "Дельти" або її мало на сьогодні, наприклад, Україна. То ви повинні розуміти: в умовах сучасного світу, подорожей і відкритих кордонів — це тимчасове явище. Скоро буде. Вентилюйте, провітрюйте, зустрічайтеся на свіжому повітрі, вакцинуйтеся. Все. Робіть правильні висновки", — сказав Комаровський.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В'їзд з Росії до Харківської області: тестування на "нейтралці" і порожня обсервація
За словами Комаровського, "Дельта" відрізняється високою контагенозністю (у 5-20 разів заразніший вихідного, уханьського штаму). Якщо для того, щоб захворіти на коронавірус, що виник в Ухані, досить було вдихнути тисячі вірусів, то для "Дельти" це — 100 вірусів. При "Дельті" у пацієнтів спостерігається головний біль, виражений біль у горлі, виражений нежить, біль у животі, іноді діарея. Є висока ймовірність потрапляння до реанімації (у два рази вища, ніж при зараженні на уханьський коронавірус).
Лікар Комаровський стверджує, що від штаму коронавірусу "Дельта" сьогодні захищають вакцини AstraZeneca і Johnson & Johnson. Щеплення такими вакцинами не гарантуватиме повний захист від нового штаму, але важку форму (потрапляння о реанімації) здатне запобігти. Харківський лікар радить, крім вакцинації, пам'ятати про маски.
"Важка форма вкрай малоймовірна. Тобто, вакцини тут працюють. Те, як ми захищалися ... А як ми можемо захищатися? Ми можемо захищатися фактично двома способами: маски, особливо там, де замкнутий простір і купа людей. Це залишається вкрай актуальним. І друге — вентиляція, провітрювання приміщень, спілкування виключно на свіжому повітрі. Причому це для "Дельта-варіанту" просто основа всього, що тільки може бути", — підкреслив Комаровський.
Як писав KHARKIV Today, до країн зі стрімким поширенням штаму коронавірусу "Дельта" відносяться Індія, Великобританія, Північна Ірландія, Росія і Португалія. Учені з Національної академії наук України заявили, що нова хвиля коронавірусу може початися зі Сходу України через велику міграцію з Росії, станеться це, ймовірно, раніше осені.
23 червня в Україні підтвердили "Дельту" у матері і дитини, які повернулися з Росії. З 2 липня мандрівників, які прямують до України з території Росії, зобов'язали проходити експрес-тест. До того ж, у Харківській області визначили місця обсервації для тих, хто приїжджає з країн з "Дельтою".