Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківські волонтери підписали звернення до президента щодо ввезення гуманітарної допомоги

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today.
Ініцатори звернення просять, аби правила про ввезення вантажів доопрацювали.

Волонтери просять відтермінувати зміну правил ввезення гуманітарної допомоги і доопрацювати їх, аби не сталося колапсу. Звернення підписали відомі волонтерські ініціативи з усієї України.

Волонтери оприлюднили звернення до Президента України Володимира Зеленського "Чим небезпечне обмеження ввезення гумдопомоги з 1 грудня". Воно пов'язане з перспективою запровадження Урядом нової системи пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану. Волонтери просять відтермінувати зміну правил і доробити їх.

"Запровадження нових обмежень та скасування чинного режиму ввезення гуманітарної допомоги, що запроваджує Постанова 953 в поточному вигляді та у вказаний строк, нанесе значну шкоду забезпеченню Сил безпеки й оборони України та призведе до недоотримання останніми засобів, необхідних для успішного протистояння агресору, зокрема, але не обмежуючись, транспортними, медичними, технічними засобами... Зазначені фактори ускладнять, а у багатьох випадках й унеможливлять з 1 грудня 2023 року ввезення гуманітарної допомоги, яка необхідна зокрема Силам безпеки та оборони, цивільному населенню, яке постраждало від війни й окупації, прифронтовим шпиталям та лікарням", - йдеться у зверненні.

Відтак волонтерські організації просять 4відтермінувати введення змін щонайменше на 6 місяців, з урахуванням пропозицій і зауважень представників організацій громадянського суспільства та волонтерського руху.

Документ підписали потужні волонтерські організації, зокрема директор БО "Благодійний фонд "Харків з тобою" Олена Рофе-Бекетова.

Із повним текстом заяви можна ознайомитися за посиланням.

Як писав KHARKIV Today, завозити в Україну гуманітарну допомогу буде важче. Це стосується як вантажів для цивільних, так і дронів, запчастин, турнікетів для військових. Уряд змінює правила митного оформлення "гуманітарки".

З 1 грудня вступає в силу постанова Кабміну №953. Вона передбачає створення електронних декларацій для гуманітарних вантажів та подачу звітів про її розподіл. Нові правила запровадили, аби боротися з шахраями та недобросовісними підприємцями, які під виглядом "гуманітарки" завозять до країни товари на продаж. При цьому життя справжніх волонтерів значно ускладниться.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.