Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківські видавництва передали Нацгвардії більше тисячі книг

Літературу планують передавати постійно.

Строковики і курсанти Нацгвардії зможуть познайомитися з класикою світової літератури і творами сучасних українських авторів.

8 квітня в Харківській обласній державній адміністрації підписали меморандум про співпрацю між Східним оперативно-територіальним об'єднанням Нацгвардії, Національною академією Нацгвардії і видавництвами. Більше тисячі примірників книг поїдуть до гвардійських бібліотек в Харкові, Слов'янську, Сумах та Маріуполі.

Військовослужбовець строкової служби Нацгвардії Богдан Суряк зараз читає книгу про нацгвардійця Віталія Марківа. З тих книг, які передадуть видавництва, він вже вибрав для прочитання наступну.

"Кожні вихідні і в будні дні, якщо є вільна хвилина, багато військовослужбовців ходять до бібліотеки, беруть собі книги, у вільний час читають. Я теж ходжу до бібліотеки. Мені більш сучасна література подобається, фантастика, детективи, подобається читати про війну. Хочу прочитати книгу видавництва "Ранок" про війну на Донбасі. Видавництво "Фоліо" раніше нам надало книги про Віталія Марківа, зараз читаю. Мені подобається, там все детально розписано, що і як було", — розповів військовослужбовець-строковик Нацгвардії.

За словами начальника Національної академії Нацгвардії Сергія Соколовського, книги допоможуть майбутнім офіцерам Нацгвардії розвиватися в різних сферах.

"Навчання завжди пов'язане з літературою, з книгами, є спеціальна література, є художня та наші військовослужбовці, курсанти, активно відвідують бібліотеку нашу і беруть книги, щоб навчатися, займатися іншими справами разом з літературою. Вся та література, яка буде передана сьогодні, вона буде передана і дітям в "сіру зону", роздана, щоб вони могли читати і насолоджуватися літературою наших авторів ", — пояснив він.

Серед книг, які передають видавництва, є і дитяча література.

"Я знаю, що у офіцерів є діти, тому ми передаємо до бібліотек книги не тільки для дорослих, але і для дітей. Я знаю, що діти, які живуть сьогодні в "сірій зоні", яким сьогодні 6-7 років, вони не уявляють, що може бути мир. Я дуже хочу, щоб вони знали, що є Україна, що вона думає, піклується про них і що обов'язково буде панувати мир на нашій землі", — повідомив генеральний директор видавництва "Ранок" Віктор Круглов.

Крім книг, для строковиків і курсантів Нацгвардії передадуть путівники та карти Харківської області.

"Ми хочемо, щоб кожен для себе відкрив Харківську область як туристичну, де можна відпочивати, насолоджуватися, пізнавати і отримувати естетичну насолоду. Передаємо книги, путівники по Харківській області, карти Харківської області, де нанесені об'єкти культурно-історичні, природні", — розповіла директорка "Харківського організаційно-методичного центру туризму" Валентина Холодок.

Підписання меморандуму харківськими видавництвами Vivat, "Золоті сторінки", "Ранок" і "Фоліо" дозволить постійно поповнювати гвардійські бібліотеки. До кінця квітня аналогічний меморандум планують підписати з усіма провідними харківськими театрами, обласною філармонією та цирком.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.