Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

"Харківські тепломережі" заплатять п'ять мільйонів гривень фірмі обвинуваченого у розтраті

Ілюстративне фото
Комунальне підприємство уклало угоду з фірмою.

Засновником та директором фірми, з якою підписали угоду на п'ять мільйонів гривень, є обвинувачений у справі про розкрадання грошей під час реконструкції Малоданилівських очисних споруд.

7 березня комунальне підприємство "Харківські теплові мережі" уклало угоду з фірмою "Інжинірингова компанія ТВК" про закупівлю послуги з розробки проєктної документації "Реконструкція ХВО на філії ТЕЦ-3 по вулиці Енергетичній 3" у Харкові. Про це пише Харківський антикорупційний центр із посиланням на систему публічних закупівель ProZorro.

Вартість угоди складає 5 140 605,62 гривні, вона була підписана без використання електронної системи закупівель. 

У відповіді ХАЦ "Харківські тепломережі" зазначили, що реконструювати ХВО [обладнання хімічної водопідготовки — ред. ] необхідно для того, щоб своєчасно та безперебійно надавати мешканцям тепло, гарячу воду, виробляти електроенергію. Реалізувати проєкт потрібно до кінця 2023 року.

Також замовник послуги каже, що отримав сім пропозицій від компаній — "Iнжинiрингова компанiя ТВК", "Ортус", "Тепрін-проєкт", "Тепло-квар", "Тріада-Енерджі", "Алексус-Групп", "ВЦДПП", із них обрав першу, оскільки вона була найвигіднішою.

"Найекономiчнiше вигiдна та технiчно погоджена, вiдповiдно до потреб пiдприємства, з найкращими показниками була пропозицiя ТОВ "Iнжинiрингова компанiя ТВК". ТОВ "Iнжинiрингова компанiя ТВК" надали інформацію з реалізації аналогічних проєктів, що підтверджено відгуками. Інформація щодо вчинення кримінальних правопорушень ТОВ "Iнжинiрингова компанiя ТВК" у відкритих реєстрах відсутня", — сказано у відповіді КП "ХТМ".

Крім того, у "Харківських тепломережах" розповіли, що грошей на реконструкцію немає, потрібно від 250 до 300 мільйонів гривень. Тому "ХТМ" подали проєкт для реалізації у 2023 році до Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України. Якщо затримається проєктування, то реалізувати проєкт у цьому році не вдасться.

За інформацією ХАЦу, директор ТОВ "Інжинірингова компанія ТВК" — Сергій Гуслєв. Він є обвинуваченим у справі про розкрадання бюджетних коштів при реконструкції очисних споруд у Малій Данилівці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Голова громади у передмісті Харкова вкрав на ремонті 600 тисяч гривень

Малоданилівські очисні споруди реконструювали у 2014 та 2015 році, однак вона досі не завершена. Реконструкція коштувала понад 20 мільйонів гривень. Слідство встановило, що підприємство-підрядник поставило обладнання, яке не відповідало технічним стандартам, а також завищило вартість матеріалів у кілька сотень разів. Своїми діями підрядник завдав 18 мільйонів гривень збитків.

Правоохоронці стверджують, що злочинна група складалася з директорки підприємства "Спецводстрой" (на той час Інна Морозова), її батька Миколи Кожанова, ще однієї доньки Кожанова Елли Кутько, а також Сергія Гуслєва, директора ПП "Інжинірингова компанія "Технології ВК".

"Так, з липня 2014 р. по березень 2016 р. ця група з використанням корупційних зв'язків в органах державної виконавчої влади та місцевого самоврядування при виконанні робіт на замовлення Департаменту капітального будівництва ХОДА, використовуючи підприємство з ознаками фіктивності ТОВ "Бест-Р", шляхом підроблення офіційних документів та внесення недостовірних відомостей завищила фактичну вартість обладнання та вартість виконаних робіт, внаслідок чого заволоділа бюджетними грошовими коштами в особливо великих розмірах сумі 18,18 млн грн", — розповіли у ХАЦі.

У 2018 році справа була передана до суду. У 2021 році суд ухвалив рішення про звільнення від кримнальної відповідальності колишнього голови Харківської обласної державної адміністрації Євгенія Шахненка та чиновника департаменту капітального будівництва ХОДА Григорія Бойка. Причиною стало завершення строків давності. Справу Гуслєва у суді продовжують слухати. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.