Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

"Харківські тепломережі" розірвали угоду із фірмою обвинуваченого у розтраті

Тепломережі будуть шукати нового підрядника для ремонту ТЕЦ-3.

Харківські теплові мережі розірвали угоду з компанією, власника якої судять за корупцію. Фірма не виконуватиме ремонтні роботи вартісю більше п'яти мільйонів гривень.

Договір був розірваний після того, як Харківський антикорупційний центр дізнався умови підписання угоди щодо ремонту однієї з пошкоджених Росією ТЕЦ.

"Мова йде про роботи з розробки проектної документації "Реконструкція ХВО на філії ТЕЦ-3 КП "ХТМ” вул. Енергетична 3, в м. Харків”. Угоду підписали без використання електронної системи закупівель. Після підписання угоди ХАЦ звернувся за коментарем до керівництва "Харківських теплових мереж", у результаті на підприємстві прийняли рішення розірвати угоду та провести відкриті торги", - повідомив ХАЦ

Вартість угоди складала 5 140 605,62 гривні. За інформацією ХАЦу, директор ТОВ "Інжинірингова компанія ТВК" — Сергій Гуслєв, який є обвинуваченим у справі про розкрадання бюджетних коштів при реконструкції очисних споруд у Малій Данилівці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Голова громади у передмісті Харкова вкрав на ремонті 600 тисяч гривень

Малоданилівські очисні споруди реконструювали у 2014 та 2015 році, однак вона досі не завершена. Реконструкція коштувала понад 20 мільйонів гривень. Слідство встановило, що підприємство-підрядник поставило обладнання, яке не відповідало технічним стандартам, а також завищило вартість матеріалів у кілька сотень разів. Своїми діями підрядник завдав 18 мільйонів гривень збитків.

Правоохоронці стверджують, що злочинна група складалася з директорки підприємства "Спецводстрой" (на той час Інна Морозова), її батька Миколи Кожанова, ще однієї доньки Кожанова Елли Кутько, а також Сергія Гуслєва, директора ПП "Інжинірингова компанія "Технології ВК".

"Так, з липня 2014 р. по березень 2016 р. ця група з використанням корупційних зв'язків в органах державної виконавчої влади та місцевого самоврядування при виконанні робіт на замовлення Департаменту капітального будівництва ХОДА, використовуючи підприємство з ознаками фіктивності ТОВ "Бест-Р", шляхом підроблення офіційних документів та внесення недостовірних відомостей завищила фактичну вартість обладнання та вартість виконаних робіт, внаслідок чого заволоділа бюджетними грошовими коштами в особливо великих розмірах сумі 18,18 млн грн", — розповіли у ХАЦі.

У 2018 році справа була передана до суду. У 2021 році суд ухвалив рішення про звільнення від кримнальної відповідальності колишнього голови Харківської обласної державної адміністрації Євгенія Шахненка та чиновника департаменту капітального будівництва ХОДА Григорія Бойка. Причиною стало завершення строків давності. Справу Гуслєва у суді продовжують слухати. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.