Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківські студенти отримають скорочені стипендії

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today.
В Каразинському університеті виплати скоротили до 40%.

Через брак державного фінансування менше студентів будуть отримувати стипендії у другому семестрі цього навчального року.

Харківські університети переглядають суми академічних стипендій, які отримують студенти. Аби не скорочувати кількість отримувачів, "ріжуть" суми. Це відбувається у багатьох, якщо не всх вищих навчальних закладах, де є навчання бюджетним коштом. У найбільшому університеті Харкова суми зрізали до 40% і відмовилися від підвищених стипендій.

"Відповідно до Порядку встановлення та виплати стипендій, визначеного Кабінетом Міністрів України, призначення академічних стипендій студентам здійснюється у межах коштів, передбачених для виплати стипендій, які надаються закладам вищої освіти з державного бюджету. У 2023 році, зважаючи на складну економічну ситуацію, спричинену російською агресією та триваючою війною, враховуючи необхідність акумуляціі ресурсів на оборону держави, було зменшено фінансування стипендіальних фондів. Каразінський університет в січні 2023 року, при встановленні академічної стипендії на другий семестр 2022/2023 навчального року, виходячи з фінансових реалій, орієнтувався на позицію студентського самоврядування, виходячи з альтернатив - або зменшити кількість отримувачів стипендії до 20% контингенту студентів денної форми навчання, які вчаться за рахунок бюджету, із збереженням суми стипендії, або зберегти кількість отримувачів стипендії на рівні 40%, але зменшити суму стипендії та відмовитися від підвищених стипендій", - пояснили у пресслужбі ХНУ ім. Каразіна.

Представники студентського самоврядування прийняли рішення, що стипендії, як і раніше, отримуватимуть 40% студентів , але зменшені суми. Підвищених стипендій у другому семестрі також не буде.

За офіційною інформацією, 26 січня студенти ХНУ ім. Каразіна отримали перші виплати, "розраховані відповідно до реалій фінансування".

Нагадаємо, Харківщина отримала освітню субвенцію у розмірі 514 мільйонів гривень. На зарплати педагогам планують спрямувати 387 мільйонів гривень. Ще 127 мільйонів гривень субвенції отримають громади на інклюзивно-ресурсні центри та видатки приватних шкіл. Про це повідомили на офіційній сторінці Харківської облради у Facebook.

Коментарi: 1

01 лютого, 2023 - 00:05
Ярослав

Люди не полючают выплаты ВПО, дети голодные! !!! А вы говорите "стипендии" я понимаю, что студентам то же кушать хочется, но у них есть родители!?

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.