Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківські школярі стали краще вчитися. Як за 5 років змінилися результати ЗНО

Фото: Константин Чегринский/KHARKIV Today.
 Фото: Константин Чегринский/KHARKIV Today.
Кращі результати випускники показали з фізики та біології.

Цього року випускники шкіл Харківської області та обласного центру домоглися найвищих результатів на тестуванні за всі роки ЗНО.

За останні п'ять років у всеукраїнському рейтингу школи Харкова піднялися з 11 на 4 місце.

Лідери залишилися незмінними

Результати тестів цього року  стали найуспішнішими для випускників шкіл Харкова. Краще здали ЗНО тільки у Львові, Києві та Рівному. Виріс і середній бал, які абітурієнти набирають на тестах. Якщо у 2017 році це було 113 балів, то у 2021-му — 133. П'ять років тому тільки 4 харківські школи входили у першу українську сотню. Зараз таких шкіл 9. Можливо, це пов'язано з тим, що зараз учні, які не збираються вступати до університетів, не йдуть на тестування зовсім.

Топ-10 змінився мало. Як і у 2017-му, зараз фізико-математичний ліцей №27 — найуспішніша школа Харкова. У 2021 році він посів шосте місце у загальноукраїнському рейтингу шкіл, а у 2017-му не входив навіть у Топ-20. А друга у рейтингу харківська гімназія №47 займала лише 42 місце. Ці два навчальних заклади лідирують протягом п'яти років, в іншому дещо змінилося. 169 гімназія на Олексіївці, Маріїнська гімназія та ліцей "Імпульс" вибули з числа кращих харківських шкіл. Зате туди пробився технічний ліцей №173, у 2017 році займав 15-е місце у міському рейтингу і 207 — у загальноукраїнському.

Якщо узагальнити, то Харків висунувся у лідери шкільних тестів в основному за рахунок шкіл з поглибленим вивченням математики та фізики, гуманітарні ж гімназії дещо здали позиції.

Що стосується шкіл Харківської області, то там лідери за п'ять років змінилися кардинально. У 2017 році у першій десятці були школи великих районних центрів: Чугуєва, Лозової, Ізюма. Цього року перший крихітний Лигівський ліцей Сахновщинської селищної ради. Всього шість випускників здавали тести у цьому році, їх середній бал був 171, що дозволило школі увійти до Топ-100 кращих в Україні. Стабільно два роки поспіль у першу п'ятірку входить Балаклійський ліцей.

Фізики досягли успіху у мові

Найбільших успіхів випускники Харківської області досягли на терені фізики. Фізматліцей №27 з цього предмету зайняв третє місце в Україні, поступившись лише легендарному фізико-математичного інтернату Львова, найкращій школі країни, і фізматліцею Київського національного університету. У 2017 році з профільного предмету ліцей №27 не ввійшов навіть у Топ-50, але вже у 2018-му був на другому місці і з тих пір не поступається лідерських позицій.

З іншим профільним предметом, математикою, справи йдуть гірше. Кращий в цьому харківський ліцей №27 — тільки на 7 місці у загальноукраїнському заліку, наступна у рейтингу харківська школа №169 тільки 26-у.

Цього року математика стала обов'язковим предметом ЗНО. Виявилося, що кожен третій випускник школи не в змозі її здати. Втім, у Харківській області з точними науками справи йдуть дещо краще, ніж у середньому в Україні.

"В Україні 31% учасників ЗНО не змогли здати математику, у Харківській області таких випускників тільки 18%", — повідомив директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Завтра осінь. Як пройдуть лінійки у школах Харківської області

Фізматліцеї несподівано добре виступили і на гуманітарному терені. Ліцей №27 у рейтингу тестів з української мови — шостий. У порівнянні з 2017-м, коли ліцею з цього предмету не було навіть у Топ-100 — прогрес колосальний. П'ять років тому випускники не вражали у знанні рідної мови. Кращою була школа №169, та й та зайняла лише 56 місце.

А ось з інших гуманітарних предметів харківські старшокласники відстають від своїх "колег" з інших регіонів. Не склалося у цьому році з англійською мовою. Кращий у ній Університетський ліцей — 46-й у загальному рейтингу, а у перших десятках в основному столичні школи з поглибленим вивченням іноземних мов. Не в числі лідерів харків'яни і з історії. Краща в області Харківська гімназія №47 займає 29-е місце. Втім, з цих предметів харківські школярі ніколи не відзначалися у рейтингах ЗНО. Зате дуже непогані результати тестів юних харків'ян з біології: гімназія №45 посіла четверте місце у країні, всього до першої 20-ки увійшли три школи.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.