Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківські переселенці. Скільки їх розкидано по Україні

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Майже мільйон людей покинули свої будинки через війну.

У Харківській військовій адміністрації назвали кількість людей, які стали внутрішньо переміщеними особами черз російську війну.

У різних областях України проживає майже 700 000 людей із Харківської області, які переїхали під час війни через те, що їхні домівки були зруйновані, або через бойові дії. Ще 288 000 переселенців вимушені були залишити свої домівки, але проживають на території регіону. Про це повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації з посилання на директора департаменту соціального захисту населення Юрія Шпарагу.

"Харківщину покинули в межах України 672 тисячі громадян, тобто це ті люди, які проживають в інших областях в зв’язку з тим, що їхнє житло зруйноване  або там ведуться бойові  дії. 288 тисяч громадян – це ВПО, які покинули житло, але проживають на території області", — сказав Юрій Шпарага.

Як раніше повідомляв Юрій Шпарага, найбільше жителів Харківської області оселилося на Полтавщині — 122 000. У Харківській області щотижня реєструють як переселенців від 7000 до 8000 людей.

За інформацією директора департаменту соціального захисту населення ХОВА, лише в Харкові своє житло втратили понад 150 000 мешканців. Збитки тільки по багатоповерхових будинках складають 103 мільярди гривень.

Населення Харківщини станом на 2020 рік становило 2,6 мільйона людей. Таким чином, через війну змушені були виїхати майже половина мешканців. Найбільше людей евакуювалися з Салтівки, північної частини Харківщини, яку окупанти майже знищили.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.