Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківські депутати просять парламент ухвалити закони про статус УПЦ МП

У Харківській обласній раді не наважились розірвати договори оренди з релігійною організацією.

Депутати Харківської обласної ради на сесії проголосували за звернення до парламенту та уряду з проханням ухвалити закони для врегулювання суспільно-релігійних відносин в Україні.

Звернення в основному стосується правових та майнових відносин влади та Української православної церкви (раніше — Московського патріархату, але зараз церковні ієрархи стверджують, що розірвали з Москвою стосунки). 

У зверненні депутати наголошують, що з початку повномасштабної війни міжрелігійні проблеми загострились, у першу чергу ті, що пов'язані з імовірними зв'язками УПЦ із Московським патріархатом.

"З метою врегулювання суспільно-релігійних відносин, недопущення насильства та розколу в країні, задля зміцнення обороноздатності держави просимо ухвалити закони, які б надали змогу розв’язати проблеми, що виникають в діяльності релігійних організацій у правовому полі, виходячи з принципу верховенства права та статусу України як правової держави", — йдеться у зверненні.

звернення

Депутати просять ухвалити один із двох законопроєктів:

  • №8221 "Про забезпечення зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісті та діяльності релігійних організацій",
  • № 8371 "Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій".

Головне науково-експерте управління ВР відправило обидва проєкти законів на допрацювання. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сім'я Тація обурена реакцією харків'ян і просить не називати вулицю на честь ректора

За звернення проголосували  83 депутати зі 101, що були присутні на засіданні, тих, що були проти чи утримались, не було.

Останнім часом обласні ради різних регіонів України часто припиняють договори оренди з УПЦ або взагалі забороняють цю церкву. Так вчинили в Житомирській, Рівненській, Хмельницькій, Волинській областях. Депутат Харківської облради Олександр Скорик (ЄС) запропонував проєкт рішення про припинення договорів оренди з УПЦ, але його не включили до порядку денного. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.