Харківські бізнесмени отримають два мільйони гривень за переселенців
91 роботодавцю перерахують по 13 000 гривень за кожного працевлаштованого переселенця.
У Харківській області майже два мільйони гривень спрямовано на компенсацію оплати праці працевлаштованих в умовах воєнного часу переселенців. Про це повідомили у Харківській обласній службі зайнятості.
"Станом на 9 червня 2022 року по Харківській області 91 роботодавець працевлаштував 146 внутрішньо переміщених осіб. За що отримуватиме у перші два місяці з дати працевлаштування фінансову підтримку у вигляді компенсації витрат на їх оплату праці у розмірі 6500 гривень на місяць", — розповіли у службі зайнятості.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ким можна влаштуватися на роботу у Харкові у воєнний час
За сприяння служби зайнятості Харківщини на сьогодні роботу отримали 111 внутрішньо переміщених осіб, зокрема 82 особи зі статусом безробітного. При працевлаштуванні безробітних роботодавець має право протягом шести місяців отримувати відшкодування всієї нарахованої заробітної плати не вище за середній розмір по регіону. На сьогоднішній день ця сума становить 12510 гривень. А якщо переселенець належить до соціально-вразливих верств населення, така компенсація може виплачуватись до року.
"Незважаючи на складну ситуацію у країні та воєнний стан, виплата допомоги по безробіттю здійснюється систематично та своєчасно", — запевнили там.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Громада у Харківській області запрошує на роботу вчителів
У службі зайнятості нагадали, зареєструватися та отримати статус безробітного у центрах зайнятості Харківщини ті, хто шукає роботу, можуть:
- через державний портал електронних послуг "Дія" та його мобільну версію, обравши необхідний центр зайнятості;
- заповнивши самостійно Google форму на сайті Державної служби зайнятості;
- скориставшись спеціальним чат-ботом Державної служби зайнятості;
- заповнивши заяву власноруч, сфотографувавши її та відправивши на окрему електронну адресу Державного центру зайнятості ([email protected]).
Потім ці заяви передають у районні центри зайнятості та філії для реєстрації. Також людина може особисто звернутися до будь-якого центру зайнятості України, що працює в офлайн-режимі, незалежно від місця реєстрації та стати на облік. Інформація про режим роботи центрів зайнятості оновлюється щодня на карті, розміщеній у рубриці "Контакти" на сайті Державної служби зайнятості.