Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

22 квітня, 2021 - 11:22

Харківські айтішники допомогли встановити випарник в "чорнобильській" лікарні

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
За допомогою випарника вдалося обладнати додаткові кисневі точки.

В обласному диспансері радіаційного захисту обладнали 50 додаткових кисневих ліжок, які ввели в дію завдяки кисневій бочці і випарникові низького тиску.

Харківська громадська організація Kharkiv IT Cluster, яка об'єднує провідні IT-компанії, допомогла встановити в Харківському обласному спеціалізованому диспансері радіаційного захисту населення випарник низького тиску, за допомогою якого змогли обладнати додаткові кисневі точки. Про це повідомила KHARKIV Today волонтерка Алла Ройтблат.

За її словами, Kharkiv IT Cluster завжди на зв'язку з харківськими волонтерами та директором "чорнобильської" лікарні. Айтішники дізналися, що для установки в лікарні ще однієї кисневої бочки необхідний випарник, зв'язалися з директором, щоб дізнатися подробиці, і перерахували необхідну суму.

"В принципі, завжди IT Cluster активно включався. Ми розуміли, що там є таке питання, зателефонували туди. Потреба була озвучена IT Cluster, і була проведена оплата фактично  відразу. У понеділок ми проговорили, і в п'ятницю вже все було приєднано. Там залишалися технічні питання підключення", — пояснила  Ройтблат.

При цьому, сам випарник до лікарні привезли ще до оплати, постачальник пішов назустріч. 

"Постачальник пішов назустріч і привіз випарник до моменту оплати, заздалегідь. По-перше, він розумів, що ми оплатимо. А по-друге, знав важливість цього моменту. Ось так ми встановили цей випарник. Якщо я правильно розумію, без нього неможливе підключення кисневої бочки. Він перетворює воду в газоподібний стан. Відтак маємо  50 додаткових кисневих місць в "чорнобильській" лікарні", — розповіла  волонтерка.

Відзначимо, вартість випарника низького тиску становить близько 150 тисяч гривень.

Як писав KHARKIV Today, в "чорнобильській" лікарні додали кисневі точки у вихідні (17 та 18 квітня), на території працюють дві кисневі бочки.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.