Харківське повітряне таксі зацікавило європейських виробників
Екологічний транспорт, розроблений у Харкові, працює на електриці, у перспективі — може працювати на водні.
Харківське підприємство спільно з європейськими промисловими гігантами реалізує проєкт "повітряного таксі". Розробкою, створеною за участю вчених НАУ ім. Жуковського "Харківський авіаційний інститут" і промисловців АТ "ФЕД", зацікавилися швейцарська та італійська компанії. Про це повідомив тимчасовий виконувач обов'язків голови Харківської облдержадміністрації Олександр Скакун — за результатами перемовин за участю делегації зі Швейцарії та Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Італія в Україні П'єра Франческо Дзадзо.
У перемовинах, які відбулися на базі АТ "ФЕД" в останні дні вересня, взяв участь заступник голови правління АТ "ФЕД" з комерції Олексій Попов та керівництво швейцарської компанії Sauber Engineering AG.
"Кілька днів у Харкові перебувала делегація швейцарської компанії Sauber Engineering AG — відомої тим, що розробляє боліди "Формули-1" для команд Mercedes, BMW і Alfa Romeo. Головний операційний директор Sauber Engineering AG Крістоф Хансен і голова відділу продажів Джонатан Херцог відвідали Харків разом з італійськими дипломатами — на чолі з послом Італії. Крім іншого, у Харківській області італійська делегація представляла інтереси свого національного виробника — найбільшого аероспейс-гіганта Італії — Leonardo SpA. Він також планує брати участь у проєктах. Разом з поважними гостями відвідав підприємство "ФЕД", де, власне, і йшли ділові перемовини. Делегації вже відлетіли. Але залишили після себе ряд підписаних договорів", — повідомив Олександр Скакун.
Суть харківської розробки, яка зацікавила європейських виробників, — це повітряне таксі. Екологічний транспорт працює на електриці, а у перспективі — може працювати на водні.
"Це абсолютне "попадання" у світові та європейські тренди екологічності та енергоефективності", — зазначив Олександр Скакун.
За його інформацією, перемовини про участь європейців у проєкті тривали близько півтора року, і зараз вже можна говорити про вихід українського ноу-хау на світовий ринок.