Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківська область заплатила за пільговиків менше 10% від необхідної суми

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
За три місяці Південна залізниця перевезла пільговиків на 15 мільйонів гривень.

По Харківській області в приміському сполученні перевезли пільговиків на 11 мільйонів гривень, місцева влада компенсувала менше мільйона гривень.

За перший квартал 2021 року "Південна залізниця" перевезла в приміських поїздах 989,7 тисячі пасажирів пільгових категорій на загальну суму 15,5 мільйона гривень. Однак місцеві органи влади компенсували лише 10% (1, 4 мільйона гривень), — повідомили в "Південній залізниці".

Зокрема, за три місяці цього року місцеві бюджети заплатили "Південній залізниці" 1,4 мільйона гривень:

  • Харківська область — 770,7 тисячі гривень;
  • Полтавська область — 389,4 тисячі гривень;
  • Сумська область — 221,2 тисячі гривень;
  • Чернігівська область — 76,5 тисячі гривень.

У Харківській області пільговиків виявилося найбільше. Вартість їх проїзду в приміських поїздах за три місяці склала 11,6 мільйона гривень.

"За три місяці по Харківській області перевезено 74% від загальної кількості пасажирів пільгових категорій в цілому по магістралі на загальну суму 11 мільйонів 613,6 тисячі гривень. Компенсація за перевезення пільгових категорій громадян, збитки від яких повинні компенсуватися місцевими органами влади Харківської області, склала 770,7 тисячі гривень", — пояснили в "Південній залізниці".

У компанії закликають держадміністрації компенсувати проїзд для пільгових категорій.

Відзначимо, в 2020 році "Укрзалізниця" перевезла в приміському сполученні пасажирів пільгових категорій на 285,3 мільйона гривень, водночас отримала від місцевих органів влади тільки 28% компенсацій. Найбільшими боржниками стали Харківська область (38,6 мільйона гривень), Київська область (25 мільйонів гривень), Львівська (17,3 мільйона гривень), Одеська (10,8 мільйона гривень), Дніпропетровська (17,9 мільйона гривень) і місто Київ (29,5 мільйона гривень).

Як писав KHARKIV Today, в електричках Харківської області подорожчав проїзд.

Вартість проїзду на всі приміські поїзди "Південної залізниці" зросла з 22 квітня. Ціна на перші п'ять кілометрів  становить 11 гривень замість 8 гривень. Вартість проїзду на найбільшу відстань — від 251 до 300 кілометрів — 52 гривні замість 40.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.