Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківська область серед лідерів з торгівлі гуманітарною допомогою

Фото: Facebook/Ирина Венедиктова
Прокуратура шукає людей, які намагаються сісти на гуманітарні потоки.

Одні віддають останнє, інші наживаються на чужому горі.

Дещо більше місяця діє нова законодавча норма про кримінальну відповідальність за торгівлю гуманітарною допомогою. Наразі є 74 зареєстровані кримінальні правопорушення за ст. 201-2 Кримінального Кодексу України. Про це повідомила генеральний прокурор Ірина Венедиктова.

За її даними, найбільше фактів використання "гуманітарки" для отримання прибутку правоохоронні органи виявили у Києві – 13, Львівській – 9, Волинській, Харківській та Чернівецькій – по 5, Житомирській, Київській, Одеській, Полтавській областях – по 4.

"Водночас Нацполом розслідується ще три десятки справ щодо неправомірних дій з такими вантажами, розпочатими за іншою кваліфікацією", - уточнила генпрокурор.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вкрадені продукти росіяни роздають на камеру в окупованій громаді Харківської області

 

Венедиктова розповіла, що тільки недавно викрили гендиректора Чернівецької обласної клінічної лікарні, який використав п'ять швидких, отриманих з Італії як гуманітарну допомогу, для надання платних послуг. Його затримали при отриманні 16 тисяч гривень неправомірної вигоди за автомобілі.

"На Львівщині затримано екс-чиновника ОДА та головного редактора інтернет-видання, які незаконно реалізували допомогу з ЄС — бронежилети та каски на загальну суму 535 000 гривень. Крім того, встановлено, що ділки також привласнювали благодійні пожертвування. Раніше у Львівській області також попалися на гарячому в.о.мера Пустомитов при отриманні 100 000 гривень, які вимагав від волонтера за передачу автобуса, отриманого міською радою безкоштовно від однієї з асоціацій Фінляндії як гуманітарну допомогу", - поінформувала генпрокурор.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харків'янам на вокзалі допоможуть знайти житло та "гуманітарку" в евакуації

Венедиктова додала, що правоохоронці уважно стежать за тими, хто намагається сісти на гуманітарні "потоки".

"Ризуєте змінити місце сидіння. Ми про це подбаємо", - застерегла вона.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.