Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківська область отримала понад 4500 доз вакцини від коронавірусу

Фото: Андрей Мариенко/KHARKIV Today
Жителів Харківської області закликають вакцинуватися.

Отримати щеплення можна у 99 пунктах на Харківщині.

Харківська область отримала 4680 доз вакцини проти коронавірусу Comirnaty/Pfizer. Вакцини розподілили по всіх підконтрольних Україні населених пунктах. Жителів регіону закликають щепитися, оскільки восени може бути новий спалах коронавірусу. Про це повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації.

"Якщо про коронавірус та вакцинацію стали менше говорити й писати, це не означає, що загрози не існує. Ми бачимо, що ситуація з COVID-19 стабілізувалася і хворих не так багато, як у лютому. Але з коронавірусом ми поки що не прощаємося, люди збираються в підвалах та укриттях, імунітет від стресу ослаблений, і піддавати себе додатковому ризику не варто. Восени може бути новий спалах. Тому я закликаю всіх жителів області вакцинуватися від COVID-19, якщо цього досі не було зроблено", — пояснив директор департаменту охорони здоров'я Харківської обласної військової адміністрації Максим Хаустов.

За інформацією ХОВА, сьогодні у Харківській області працюють 99 пунктів щеплення від коронавірусу, 38 із яких розташовані у Харкові. В більшості пункти знаходяться у закладах первинної медичної допомоги. У них можна щепитися вакцинами Pfizer або CoronaVac. Знайти список пунктів щеплення можна за посиланням.

Повною імунізація вважається при отриманні двох дох вакцини. Для вакцини Pfizer інтервал між дозами складає 21 день, для CoronaVac — від 14 до 28 днів. Бустерне щеплення (третя доза) робиться мінімум через пів року після другого.

Як повідомили у ХОВА, на сьогодні у Харківській області вакциновано від коронавірусу 1 173 969 людей. 

Від початку вакцинальної кампанії в області проведено 2 843 772 щеплень. Усього щеплено 1 173 969: 74 673 людини отримали одну дозу вакцини, 1 099 296 — дві дози, 568 624 — бустерну.

Як писав KHARKIV Today, рівень захворюваності на коронавірус у Харківській області знизився через війну — частина населення виїхала з регіону, ще частина проживає на тимчасово окупованих територіях та не мігрує. Крім того, на зниження захворюваності вплинуло те, що люди не мають можливості пройти тестування на коронавірус та звернутися до лікаря. Підйом захворюваності прогнозують з кінця серпня.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.