Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківська область горить. Де зараз найнебезпечніше?

Фото: ДСНС.
У селі Студенок, що розташоване у лісі, згоріло понад 200 будинків.

На півдні області вирують лісові пожежі. 200 сімей в Ізюмському районі залишились без даху над головою. У селі Студенок вогонь загасили, але з'явились нові осередки полум'я північніше.

Третю добу палає ліс у Святогірському лісництві в Донецькій області. Вогонь перекинувся на південні села Ізюмського району, у Студенку згоріло понад 200 будинків, в Осколі готуються оголосити евакуацію.

Вогонь йде на Оскіл

1 вересня зайнялися ліси у національному природному парку "Святі гори". За попередніми висновками, причиною стали ворожі обстріли, але поширенню вогню посприяла суха та вітряна погода — і ось уже полум'я охопило село Ярова на Донеччині, а звідти перекинулося на Студенок, що знаходиться на кордоні Харківської та Донецької областей. 

Студенок — село посеред хвойного лісу, воно було майже вщент зруйноване ворожими обстрілами у 2022 році, пережило окупацію. Одразу після звільнення люди почали повертатися, самотужки розміновували городи, саджали овочі, будували теплиці, село почало відроджуватися. Але прийшов великий вогонь, і все знову довелося кидати. За даними ХОВА, 2 вересня із Студенка евакуювали понад 600 чоловік.

1
Полум'я у Студенку локалізували. Фото: ДСНС.

"Частина людей лишилася, частина поїхала у сусідній населений пункт Яремівка, частина в Осколі, більша частина виїхали до родичів власним транспортом. Але вже вранці люди почали повертатися до своїх будинків, щоб дізнатися, що там відбувається", — розповів KHARKIV Today Геннадій Загоруйко, голова Оскільської громади, до якої належить село Студенок.

На допомогу рятувальникам приїхали колеги із Дніпропетровської та Полтавської областей, підключили загони Нацгвардії. Зі стихією боролися понад 700 працівників ДСНС. Ситуацію ускладнювали вибухові предмети, які залишилися в цих лісах ще з 2022 року. Один пожежний отримав поранення ока через те, що один з таких вибухових пристроїв здетонував від високої температури. Кілька місцевих жителів звернулися за медичною допомогою — люди надихалися диму та скаржилися на біль в очах. 

Наслідки масштабної пожежі, що охопила 5000 гектарів, відчув на собі увесь район.

"Дим учора затягнув Ізюм. Уночі випало десять крапель дощу, прибило пил. Але сьогодні вже такого диму немає" — розказав KHARKIV Today видавець "Обріїв Ізюмщини" Костянтин Тарасюк.

За інформацією голови Оскільської громади, у Студенку вогонь загасили повністю, але нові осередки з'явилися північніше — вогонь іде на село Оскіл, тому в населеному пункті жителів уже попередили про можливу евакуацію.

Пізніше у ХОВА заявили, що пожежу вдалося локалізувати.

Люди залишились без нічого

Із 300 будинків у селі Студенок згоріли повністю чи частково понад 200. Люди, що втратили все своє майно, ночують у знайомих та в клубі, що вцілів.

"Розгрібають завали, щось намагаються врятувати, зберегти. Люди всі в шоці", — повідомив KHARKIV Today староста села Сергій Кохан.

Жителі села втратили не лише будинки, а й власну справу. У 2023 році за сприяння благодійної організації "Волонтерська" шість родин зі Студенка отримали теплиці. Уже через рік вони стали постійними постачальниками "Лавки деокупації" на "7-му складі" у Харкові. Імовірно, зараз цю програму, що сприяла відродженню зруйнованого війною села, доведеться поставити на паузу, але поки що "Лавка деокупації" працює.

студенок
Деякі будинки згоріли повністю. Фото: ДСНС

"Як закінчиться городина, то в нас ще є мед, прянощі, закрутки. Ми відправляємо це по всій країні, працюємо онлайн, приймаємо замовлення в Інстаграм. Нову поставку поки не плануємо через обставини. Днями будемо в селі та побачимо, чим ми можемо бути корисні селянам", — повідомила KHARKIV Today волонтерка проєкту Наталі Артюшенко.

Поки що волонтери оголосили збір коштів для жителів села Студенок:

  • Банка на Monobank
  • IBAN UA 29 322001 00000 2620 0348 0205 25

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.