Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківська міськрада не надала документи щодо нової експертизи будинків, які хочуть знести

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Ігор Терехов казав, що експертиза триває, однак у міськраді поки не надають підтверджувальних документів.

У Харківській міськраді не надали документів, які підтвердили б початок нової експертизи будинків у центрі міста.

12 травня Харківський антикорупційний центр надіслав запит до департаменту житлово-комунального господарства Харківської міської ради, в якому просив надати копії договорів про проведення інструментальних експертиз для обстеження трьох будинків: по вулиці Мироносицькій, 32-34, та вулиці Свободи, 11/13. Департамент відмовився надати документи.

"Оскільки запитувана вами інформація потребує пошуку серед значної кількості даних, а також те, що для її узагальнення, підготовки повної та обґрунтованої відповіді треба використати значний час, остаточна відповідь буде надана у визначений законом термін", — сказано у відповіді департаменту.

Термін, про який каже департамент житлово-комунального господарства Харківської міськради, складає до 20 робочих днів, посилаючись на ч. 4 ст. 20 Закону України.

х
Документ: ХАЦ

Нагадаємо, ще 9 травня мер Харкова Ігор Терехов заявив, що Харківська міська рада замовила проведення другої інструментальної експертизи щодо стану будинків по вулиці Свободи 11/13,  Мироносицькій, 34 і Мироносицькій, 32 (Київський район). За його словами, експертизу вже проводять, на її проведення потрібно близько 40 днів. Після завершення експертизи будуть опубліковані результати. Її замовили після того, як мешканці трьох будинків звинуватили місто у бажанні знести будинки, які можа відновити.

Як писав KHARKIV Today, раніше регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Харківської області ухвалила рішення щодо демонтажу будинків по вулиці Свободи 11/13, Мироносицькій, 34 і Мироносицькій, 32. Ці будинки зазнали значних пошкоджень під час ракетних атак у 2022 році.

Однак мешканці цих будинків не згодні з рішенням. Вони знайшли купу помилок і значні порушення в актах обстеження та у висновках експертизи й готові звертатися до прокуратури зі скаргами, якщо їх не почують. У квітні Ігор Терехов пообіцяв, що у разі демонтажу цих будинків усім мешканцям нададуть житло у цьому ж районі.

За даними ХАЦу, перші експертизи з обстеження цих будинків проводила фірма "Фаворит експерт". Вони тривали влітку та восени.

"На обстеження будинку по вулиці Свободи, 11/13 угоду підписали 15 вересня, а вже 26 вересня був закритий акт виконаних робіт. Що стосується будинків по вулиці Мироносицькій, то договір на обстеження будинків по вулиці Мироносицька, 32 та 34 підписали 2 серпня, а 22 серпня був підписаний акт виконаних робіт.  Обстеження кожного з будинків коштувало 35,3 тисячі гривень", — розповіли у ХАЦі.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.