Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківська фірма працювала на російські атомні станції

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
Оголосили вирок одній із співробітниць.

Тетяна Чернігівська під час війни продовжила співпрацювати з росіянами.

2 жовтня Жовтневий райсуд Харкова оголосив вирок співробітниці харківського товариства з обмеженою відповідальністю "Южатоменергопроект" Тетяні Чернігівській, яка під час війни продовжувала працювати над модернізацією і реконструкцією російських атомних електростанцій, які входить до корпорації "Росатом". Жінку визнали винною та призначили їй покарання у вигляді трьох років тюрми, проте умовно. Про це пише Харківський антикорупційний центр із посиланням на Єдиний державний реєстр судових рішень.

У матеріалах справи зазначено, що Чернігівська є уродженкою міста Лабінськ Краснодарського краю Росії. Має вищу освіту, офіційно не працевлаштована, незаміжня, раніше судимою не була.

За даними слідства, директор і власник підприємства "Южатоменергопроект" (за Реєстром це Володимир Хряпченко) ще до війни налагодив стосунки з російськими підприємствами щодо виготовлення проєктно-технологічноїдокументації, підтримання поточного технічного стану, модернізації та реконструкції діючих атомних електростанцій (філіали "Росенергоатома" та входять до "Росатома"). Серед підприємств було смоленське "Альфапро", яке очолює Дмитро Макаркин. До бізнесу Хряпченко узяв діючих і колишніх співробітників "Южатоменергопроект", зокрема Тетяну Чернігівську. На початку війни Хряпченко, Чернігівська та інші співробітники продовжили співпрацювати з російськими приватними компаніями.

"Вони вирішили продовжити роботу, спрямовану на допомогу державі-агресору (пособництво), з виготовлення проєктно-технічної документації, з підтримання поточного технічного стану, а також модернізації та реконструкції діючих АЕС: Ростовської, Кольської, Калінінської, Балаковської, Нововоронезької, Білоярської. Контакт відбувався через службових осіб російського ТОВ "Альфапро". Серед обов'язків Хряпченка, Чернігівської та інших було проведення розрахунків, розробка та коригування робочої документації, підготовка креслень, схем, технічних завдань, описів, надання відповідей на зауваження та пояснювальні записки, виправлення помилок у вже складеній проєктній документації. Чернігівська відповідала за розрахунки в частині електричних частин КВПіА (контрольно-вимірювальні прилади)", — розповів ХАЦ.

У квітні 2022 року Хряпченко доручив Чернігівській готувати проєктно-технологічну документацію з модернізації силового електрообладнання для філій концерну "Росенергоатом" Калінінської АЕС. Крім того, Чернігівська займалася кресленням модернізації силового електрообладнання. За роботу їй заплатили 323 000 гривень.

На початку жовтня поточного року Чернігівська уклала з прокурором угоду про визнання винуватості, тому їй дали умовне покарання.

"Суд затвердив угоду про визнання винуватості, зазначивши, що Чернігівська надала допомогу у розкритті організованої групи, що вчинила злочин проти основ національної безпеки України", — пише ХАЦ.

Винною Чернігівську визнали за ч. 1 ст. 111-2 (пособництво державі-агресору) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає від 10 до 12 років тюрми з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною роботою від 10 до 15 років, з конфіскацією майна або без такої. Однак Чернігівській дали три роки умовного покарання.

Як писав KHARKIV Today, старосту села на Харківщині ув'язнили за співпрацю з ворогом. Віра Дресвянкіна видавала жителям так звану "матеріальну допомогу" від ворога та збирала для окупантів зброю.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.