Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківська бібліотека у списку найбільш зруйнованих окупантами книгосховищ

Фото: KHARKIV Today.
Окупантами обстріляно бібліотеку Короленка.

Майже 60 бібліотек України зруйновано через обстріл.

Найбільші руйнування зафіксовано у чотирьох бібліотеках — у Чернігові, Донецьку, Київській області та Харкові. Про це повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

"За даними директорки Українського інституту книги Олександри Коваль, найбільше руйнувань отримали Чернігівська бібліотека для юнацтва, Донецька бібліотека для дітей, Макарівська публічна бібліотека, а також бібліотека ім. Короленка у місті Харкові — одне з найстаріших та найбільших книгосховищ в Україні", — пояснила Денісова.

За інформацією Людмили Денісової, в Україні на сьогодні пошкоджено чи зруйновано окупантами майже 60 бібліотек, 4000 бібліотек опинилися на тимчасово окупованій території. Нічого не відомо про 20 бібліотек у Маріуполі.

"На тимчасово окупованих територіях російські війська знищують не тільки споруди, у яких знаходяться бібліотеки, а й власне українські книжки, зокрема підручники з історії та української літератури. Так звана "військова поліція" вилучає українську художню та історичну літературу з бібліотек на територіях Луганської, Донецької, Херсонської областей", — зазначила Людмила Денісова.

Як писав KHARKIV Today, перший раз бібліотеку Короленка у Харкові обстріляли 2 березня, коли окупанти випустили ракету по площі Конституції. Наступний обстріл стався 9 березня. У бібліотеці вибило шибки у вікнах, обсипалася стеля, були пошкоджені вітражі.  Книжкові фонди тоді залишилися цілими, але у бібліотеці зазначали, що через порушення температурного режиму це може бути.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.