Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківщині шукають лікарів і обіцяють селити їх у модульні містечка

У звільнених містах і селах працюють до 40% медперсоналу.

Для роботи у медзакладах Харківської області шукають лікарів-волонтерів.

У медзакладах на деокупованих територіях Харківської області працює 30-40% медперсоналу. Не вистачає рентгенологів, ендокринологів, хірургів, анестезіологів, стоматологів. Про це повідомив директор департаменту охорони здоров'я Харківської обласної військової адміністрації Максим Хаустов.

"В окремих лікарнях не вистачає, наприклад, рентгенолога, і він один на лікарню, тобто фактично не працює. Це приклад. У кожному випадку — своє питання, — сказав Хаустов. — Ендокринологів не вистачає, дуже замало, хірургів, не вистачає анестезіологів та вузьких спеціалістів, зі стоматологами є питання".

Департамент охорони здоров'я ХОВА та головні лікарі медзакладів зараз шукають волонтерів-лікарів або організації, які можуть направляти лікарів "вахтовим методом" — чергувати та надавати меддопомогу. Також з'ясовують, які медпрацівники, що евакуювалися, можуть повернутися. Медиків, які втратили домівки, обіцяють забезпечити житлом у модульних приміщеннях, які будуть розташовані на території медзакладів. Таке рішення ухвалено щодо міста Ізюм.

"В Ізюмі вже ведуться перемовини з деякими міжнародними організаціями, які будуть поставляти модульні будівлі, які будуть розташовуватися на території лікарні й вони будуть виключно для лікарів або медперсоналу, у якого зруйновані будівлі. Це уже для Ізюма. Працюємо над цим, і міжнародні організації нам це обіцяють", — пояснив Хаустов.

Як розповів міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, Верховна Рада України ухвалила закон, що дозволяє залучати медпрацівників до роботи на інших базах за збереженням зарплати за основним місцем роботи. Відповідний наказ Ляшко вже підписав. Крім того, залучатимуть іноземних медпрацівників.

"У нас є можливість залучати іноземних спеціалістів. Сьогодні "Лікарі без кордонів" підтвердили таку можливість, що вони на перший заклик на таку потребу — чи в анестезіологах, чи в хірургах, людях, які надають реабілітаційну допомогу, відразу забезпечать привезення цих лікарів в ті конкретні заклади, які ми скажемо", — сказав Ляшко.

Як писав KHARKIV Today, жителів звільнених населених пунктів Харківської області оглядають медики. 15 вересня мобільні бригади працювали у Вовчанську та Балаклії.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.