Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківщина потребує механізованого розмінування

Ілюстративне фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
1
Росіяни щільно замінували регіон, зокрема мінами-пастками.

Харківщині потрібні машини для розмінування.

Російські окупанти замінували Харківську область мінами-пастками та зробили приховане мінування. Щоб очистити територію регіону, необхідно застосовувати механізований спосіб розмінування. Це у рази швидше і безпечніше, ніж ручним способом. Про це повідомив т. в. о. начальника Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області Сергій Чабань.

"Складність очищення деокупованих територій полягає у великій кількості вибухонебезпечних предметів, оскільки мінування здійснювалось дистанційним і ручним способами, при цьому виявляються міни-пастки та скритне мінування. Тому Харківщина потребує застосування механізованого способу розмінування. А для цього вкрай потрібні спеціалізовані машини", — пояснив Сергій Чабань.

Із початку деокупації Харківської області на вибухонебезпечних предметах підірвалися 192 людини. Із них 38 людей загинули та 154 — отримали поранення. Із початку повномасштабного вторгнення сапери Держслужби України з надзвичайних ситуацій ліквідували понад 69 200 російських боєприпасів. Під час виконання робіт загинули вісім піротехніків, ще 33 — постраждали.

Як писав KHARKIV Today, наразі урядові організації працюють у Харківській області на шести автівках для розмінування. Машини обстежують, зокрема, Ізюмський та Чугуївський райони.

Потенційно забрудненими вибухонебезпечними предметами на Харківщині вважаються усі деокуповані території. Небезпеку можуть становити міни, які російські окупанти там установили, або нерозірвані боєприпаси, розкидані після російських обстрілів. За прогнозами, на розмінування області підуть десятки років.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.