Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харківській ОВА назвали найбільш забруднені мінами місця регіону

Фото: KHARKIV Today.
Щонайменше п'ять населених пунктів вважаються найзабрудненішими.

Однією з найбільш небезпечних є міна "Пелюстка".

Потенційно забрудненими вибухонебезпечними предметами у Харківській області вважаються усі деокуповані території. Небезпеку можуть становити міни, які російські окупанти там установили, або нерозірвані боєприпаси, розкидані після російських обстрілів. Щонайменше вісім населених пунктів називаэ найбільш забрудненими директор департаменту цивільного захисту Харківської обласної військової адміністрації Іван Сокол.

"Якщо брати північ — Липці, Циркуни, Старий Салтів, Вовчанськ, Куп'янськ, Шевченкове, Дворічна, Петропавлівська територіальна громада — всі громади, які були деокуповані, ми вважаємо, що вони забруднені. В яких проблематично знаходитися, небезпечно, потрібно дивитися під ноги — в усіх. Тому що фактично кожна громада була обстріляна, хоча б раз. У кожній громаді перебували війська. Навіть там, де не перебували, встановлені протипіхотні міни та розтяжки, забруднені "Пелюстками". Таких ситуацій дуже багато", — сказав Сокол.

За словами директора департаменту цивільного захисту ХОВА, велику проблему наразі становить міна "Пелюстка". Російські окупанти забруднили такими мінами територію Харківщини з початку війни. І зараз, коли вже пішов другий рік війни, "Пелюстки" сховані у землі, вкритій сухою травою та цьогорічною, свіжою. Тому важко встановити їхнє місце знаходження. Загроза також полягає в тому, що "Пелюстка" спрацьовує" не лише від натискання, а й вибухає у руках та при переміщенні. Чіпати вибухонебезпечні предмети заборонено.

Як писав KHARKIV Today, 24 травня у селі Олександрівка Куньєвської громади (Ізюмський район) стався підрив. 33-річний чоловік їхав на роботу на тракторі, зупинився на дорозі, коли побачив вибухонебезпечний предмет, і взяв його в руки, після чого пролунав вибух. Чоловік залишився без пальців на правій руці.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.