Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківщина — на четвертому місці за кількістю звернень щодо мовних порушень

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
За чотири місяці мовному омбудсмену надійшло майже 100 скарг із Харківської області.

Із початку року мовний омбудсмен отримав 1212 звернень від українців щодо порушень мовного закону.

Від мешканців Харківської області до секретаріату уповноваженого із захисту державної мови надійшло 95 таких звернень. Лідерами за кількістю скарг щодо порушень мовного закону стали Київ, Одеська, Дніпропетровська та Харківська області. Про це повідомили на офіційній сторінці мовного омбудсмена у Facebook.

"Рекордсменом є Київ — 491 звернення. Далі йде Одещина — 184, Дніпропетровщина — 104, Харківщина — 95. Серед найбільших порушників — інтернет-магазини, а також сайти, через які здійснюється обслуговування (450 звернень). 240 звернень стосувалися безпосередньо сфери обслуговування", — розповів мовний омбудсмен Тарас Кремінь.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суд скасував штраф Терехову за російську мову в соцмережах. Омбудсмен подасть апеляцію

Щодо порушень мовного закону освітянами надійшло з початку року 153 звернення. У зверненнях йшлося про порушення у закладах вищої освіти. Як пояснив Тарас Кремінь, деякі професори та доценти окремих університетів говорили про неважливість української мови під час освітнього процесу. Однак на це реагували студенти та керівництво вишів. Наразі на півдні, сході та в центрі України з'явилися студентські мовні омбудсмени.

Як писав KHARKIV Today, у Харківському національному університеті ім. Каразіна обрали мовного омбудсмена серед студентів. Ним стала третьокурсниця філологічного факультету Тетяна Сегеда.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.